Medya ve İletişim

Körüklenen Cehalet Yeni Putlar Yaratıyor

Ocak 9, 2008   ·   0 Comments

Komplo Teorileri Tarihi” adlı kitabın yazarı, Haluk Hepkon ile yapılmış bir söyleşi  Radikal gazetesinde yayınlandı. Syleşinin başlığı ve içeriği oldukça dikkat çekici: Körüklenen Cehalet Yeni Putlar Yaratıyor

Haluk Hepkon; “Dünya ve ülkemizde akla ve Aydınlanma’ya karşı ciddi bir seferberlik söz konusu. Postmodernizm bu seferberliğin en önemli göstergesidir. Bu şartlar altında insanların hayatlarındaki kötüye gidişi ekonomik ya da toplumsal nedenlerle değil de Yahudilerin kötü niyetiyle ya da IIluminati’nin şeytani planıyla açıklamaları kaçınılmazdır. Körüklenen cehalet yeni putlar yaratıyor. Böylesi çok daha kolay geliyor. Türkiye nden bu durumda sorusuna, “Ben bu duruma karşı çıkmadığım için” yerine “Tapınak şovalyelerinin dediği olur. Karşı çıkmak kimin haddine” diye yanıt vermeyi tercih ediyorlar.” diyor.

Haluk Hepkon, güzel noktalara değinmiş. Paylaşmak ve yorumlarınızı almak istedim.

Okan Yuksel (349 Posts)

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.


By


Readers Comments (0)