Politik Akademi » TR

Uludağ Üniversitesi'nde Sağ-Sol Kavgası

Mayıs 11, 2011   ·   1 Comments

Uludağ Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan taşlı sopalı kavgada birçok öğrenci yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi önündeki paralı eğitime karşı çimlik alanda şenlik/protesto yapan sol görüşlü öğrenci grubuna, akşam saatlerinde taş, sopa ve hortumlarla saldırıldı. Saldırı sırasında birçok öğrenci yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Olaylara müdahale eden üniversite güvenliğinin yanı sıra çok sayıda çevik kuvvet polisi de kampuse  sevk edildi.

Öğrencilerin sosyal medyada güncellemerine bakılırsa yaşanan kavganın ve sonrasındaki gelişmelerin çok farklı boyutları var. Bir grup öğrenci güvenlik güçlerinin tutumundan oldukça rahatsız olduklarını dile getiriyor ve güvenlik güçlerini taraflı olmakla suçluyorlar.

Şu anda üniversite kampüsündeki öğrenci gruplarının bekleyişi sürerken, çevik kuvvet güvenlik kordonu oluşturmuş durumda. Ayrıca çok sayıda ambulans da kampüs içerisinde hazır bulunmakta.

Bizler Politik Akademi koordinatörleri olarak yaşanan bu olaylardan kaygı duyuyor, bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Aklıselim davranılması gerektiğini vurguluyor ve öğrencilerinin kendilerinden farklı düşünen diğer öğrencilere tahammül edebilmeyi öğrenebildikleri bir Türkiye hayal ediyoruz.

 

Okan Yuksel (349 Posts)

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.


By


Readers Comments (1)