Medya ve İletişim

Uluslararası Haber Kaynakları: Dünya'dan Haberiniz Olsun!

Mayıs 20, 2011   ·   0 Comments

Küreselleşme sürecinde klasik tabirle dünyamız “küçük bir köy” halini aldı. Hâl böyle olunca dünya üzerindeki insanlar daha önce hiç olmadığı kadar etkileşim içerisine girdiler. Artık günümüzde bir kelebeğin kanat çırpınışıyla dünyanın diğer bir köşesinde fırtınalar kopabiliyor.

Dünyanın böylesine etkileşim içerisine girdiği çağımızda dünyayı izlemek herkes için oldukça önemli. Dünyayı izlemek içinse medyayı kapsamlı bir şekilde takip etmek gerekiyor.

İnternet, yedi gün, yirmi dört saat dünyadan haberler alabileceğimiz bir mecra. Aşağıda farklı başlıklar altında sınıflandırdığım haber siteleri sizin dünyayı izlemenizde oldukça yararlı olacaktır sanıyorum. İşte benim haber kaynaklarım:

Amerika Birleşik Devletleri

Rusya

Almanya

İngiltere

Japonya

İran

Türkiye

* Liste ilerleyen günlerde geliştirilecektir.

Okan Yuksel (349 Posts)

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.


By


Readers Comments (0)