Asya Pasifik » Orta Asya » Politik Akademi

Çin Komünist Partisi 90 Yaşında

Haziran 30, 2011   ·   0 Comments

Seksen milyondan fazla üyesi bulunan Çin Komünist Partisi, 90.ı yılını kutluyor. Çin’de halen iktidarı elinde bulunduran partinin 90. yıl kutlamaları Başkent Bejıng’te 1500 sanatçının sahne aldığı muhteşem gala gecesiyle başladı.

Çin’de hala iktidarın tek sahibi olan Çin Komünist Partisi, 90. Yılı geride bıraktı. Partinin kuruluş yıl dönümü  ülke genelinde düzenlenen görkemli törenlerle kutlandı.

Devlet başkanı Hu Jintao’nun da katıldığı törenler Başkent Bejing’te düzenlenen gala gecesi ile başladı. Gecede 1500 sanatçının sahne aldığı “Bizim Bayrağımız” adlı muhteşem gösteri büyüledi

Çin Komünist Partisinin 2011 itibariyle üye sayısı Türkiye nüfusunu aştı. 80 milyonu aşkın üyesi bulunan parti her geçen gün daha da büyüyor…

Okan Yuksel (349 Posts)

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.


By


Readers Comments (0)