3. Dünya » ABD » Politik Akademi

Hugo Chavez'in Sağlık Durumu Belirsiz

Haziran 30, 2011   ·   0 Comments

Tedavi için Küba’ya giden Venezuela devlet başkanı Hugo Chavez’in sağlık durumuna ilişkin spekülasyonlar sürüyor. Chavez’in sağlık durumunun iyi olduğunun açıklanmasına rağmen Karakas yönetimi 5 Temmuz’da  yapılması planlanan Latin Amerika zirvesini erteleme kararı aldı.

Leğen kemiği apsesi nedeniyle 8 Haziran’da ameliyat olmak üzere Küba’ya giden Chavez, 12 Haziran’da Venezuela devlet  televizyonuna telefonla bağlandı ve iyileşmekte olduğunu söyledi. İki kez de Küba televizyonunda, efsanevi komünist lider Fidel Castro ile boy gösteren Chavez, Twitter hesabını 19 gündür güncellemiyor.

Venezuella’da 5-6 Temmuz’da yapılması planlanan Latin Amerika Zirvesi’nin, Chavez’in sağlık durumu gerekçe gösterilerek ertelenmesi de endişeleri arttırdı.

Venezuela Dışişleri Bakanlığı, Chavez’in istirahat döneminde olduğu ve hükümetin bu nedenle zirveyi erteleme kararı aldığını duyurdu. Ancak bu açıklama da endişeleri gidermek için yeterli olmadı.

Okan Yuksel (349 Posts)

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.


By


Readers Comments (0)