AB » Politik Akademi

İngiltere Başbakanı Cameron'a Doktor Fırçası

Haziran 16, 2011   ·   0 Comments

İngiltere’de bir hastaneyi ziyaret eden başbakan David Cameron ortopedi bölülümdeki bir hastayla sohbet etmek istedi. Fakat hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı: başbakanın yanındaki gazetecilerin hijyen kurallarına dikkat etmemesine sinirlenen bir doktor, başbakanı ve yanındakileri fena şekilde azarladı.

İngiltere başbakanı Davıd Cameron, yardımcısı Nıck Clegg ve gazetecilerle birlikte Londra’daki St. Guy’s hastanesi’ni ziyaret etti. Cameron ve Clegg ortopedi bölümünde yatan bir hastanın yanına oturmak istedi ama beklenmedik bir olay oldu. Cameron ve beraberindeki gazetecileri hastasının başında gören doktor parmağını sallayarak gazetecilere, “Size bu şekilde buraya girebileceğinizi kim söyledi? Gömleklerin kollarını kıvırın ve kravatları çıkarın!” diye bağırdı.

Bu sırada cameron’ın yüzündeki şaşkın ifade kameralara yansıdı. Cameron şaşkınlık içinde gazetecilerin odadan çıkmasını ve kravatlarını çıkararak gelmelerini rica etti.

Akıllara bu olay Türkiye’de olsaydı Başbakan Erdoğan nasıl bir tepki verirdi, sorusunu getirdi?

Okan Yuksel (349 Posts)

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.


By


Readers Comments (0)