3. Dünya » Afrika » Orta Doğu » Politik Akademi

Libya'da Kanlı Savaş Sürüyor…

Haziran 16, 2011   ·   0 Comments

Libya’da devlet başkanı Muammer Kaddafi’ye bağlı güçler ile isyancılar arasındaki kanlı iktidar mücadelesi sürüyor. Misrata’da yoğunlaşan çatışmalarda isyancılar, Libya ordusundan ele geçirdikleri ve buldukları silahlarla mücadele veriyor.

Ülkedeki çatışmalar başkent Trablus’un 200 kilometre doğusundaki Misrata’da yoğunluk kazanıyor. Misrata kent merkezini ve Misrata havalimanını ele geçiren isyancılar, bu bölgede kontrolü kaybetmemek için canları pahasına mücadele veriyor.

İsyancılar savaş araçlarına döndürdükleri pikaplar ve buldukları silahlarla Kaddafi’ye bağlı güçleri zorluyor. Libya ordusundan ele geçirdikleri ağır silahlar ve roketatarlarla  mücadelelerine güç katan isyancıların hedefinde ise 200 kilometre batıda yer alan Trablus var.

Okan Yuksel (349 Posts)

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.


By


Readers Comments (0)