Orta Doğu » Politik Akademi

Suriye Ordusu Türkiye Sınırına Dayandı

Haziran 23, 2011   ·   0 Comments

Suriye ordusunun isyancılara yönelik operasyonları Türkiye sınırına dayandı. Hemen sınır yakınındaki Harapcöz köyüne girerek yığınak yapmaya başlayan Suriye ordusu, köydeki gözetleme kulesine köylüler tarafından asılan Türk bayrağını da indirdi.

Suriye’de Esad rejimine karşı protestoların yüzüncü günü de geride kalırken Beşşar Esad’a bağlı birliklerin ülkenin kuzeyindeki isyancılara yönelik operasyonları Türkiye sınırına dayandı.

Sınıra 500 kilometre mesafede çok sayıda zırhlı aracın geçiş yaptığı ve Suriye askerlerinin sınır yakınlarında yığınak yaptıkları görüldü.

Hatay’ın Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyünün hemen karşısında yer alan Harapcöz köyünde de hareketlilik yaşanıyor. Köylüler Suriye askerlerinin köye girdiklerini ve daha önce köylüler tarafından gözetleme kulesine asılan Türk bayrağının indirilerek, yerine Suriye bayrağı asıldığını söyledi.

Sınırın Suriye tarafında yaşanan hareketlik devam ederken 2. Ordu Komutanı Org. Servet Yörük’ün güveççi köyüne geldiği ve bölgede inceleme yaptığı bildirildi.

Okan Yuksel (349 Posts)

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.


By


Readers Comments (0)