3. Dünya » Orta Asya » Orta Doğu » Politik Akademi

Taliban, Kabil'de Otel Bastı: 7 Ölü Var

Haziran 29, 2011   ·   0 Comments

Afganistan’ın başkenti Kabil, kanlı otel baskınıyla sarsıldı. Kabil’in en lüks otellerinden birine Taliban militanları tarafından düzenlenen saldırı NATO helikopterlerinin kullanıldığı bir operasyonla bastırıldı. Kanlı baskında en az 10 kişi hayatını kaybetti.

Patlayıcı dolu yelekler, uçaksavar bataryaları ve gecenin sessizliğini bozan mermi sesleri…

Afganistan’ın başkenti Kabil, bir kez daha şiddetin adresi oldu. Taliban’ın hedefinde bu kez turist ve gazetecilerin kaldığı bir otel vardı.

Bombalı intihar saldırılarının ardından silahlı militanlar otelin çatısına çıkmayı başardı ve ateşe verdiği otelden güvenlik güçlerine ateş açtı.

Şiddetli çatışma tam 5 saat sürdü. Çatışma devam ederken NATO helikopterleri ile düzenlenen operasyonla çatıdaki militanlar öldürüldü.

Baskının yapıldığı otelde 6 Türk vatandaşı da bulunuyordu. Çatışmalar sırasında korku dolu anlar yaşayan Türk vatandaşları, Türk askerleri tarafından Kabil Büyükelçiliği’ne götürüldü.

Olayda 10’u sivil, 6’sı intihar bombacısı olmak üzere 16 kişinin öldüğü bildirildi.

 

Okan Yuksel (349 Posts)

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.


By


Readers Comments (0)