Makale Analiz » Okan Yüksel » TR

Türkiye Seçimini Yaptı: AKP Durmayacak ve Yoluna Deman Edecek…

Haziran 13, 2011   ·   2 Comments

12 Haziran 2011 Genel Seçimleri’nin resmi olmayan sonuçları açıklandı. Elimizdeki sonuçlara göre şunu rahatlıkla söyleyebiliriz: AKP durmayacak ve yoluna deman edecek…

Türk siyaset tarihinde önemli bir rekora imza atan AKP, üst üste girdiği 3. genel seçiminden de tek başına iktidar olarak çıktı.

AKP’nin önümüzdeki 3. döneminde Türkiye’ye nasıl şekil vereceğini hep beraber göreceğiz. Benim öngörüm; Türkiye’yi siyasal olarak ciddi anlamda bir değişime, dönüşüme uğratan AKP şimdi de ekonomik ve kültürel alanlarda ciddi bir değişime, dönüşüme önayak olacak. Türkiye AKP’nin değerleri doğrultusunda değişecek ve bu değişimi artık sokaklarda da gözlemleyebileceğiz.

Dilerim yarınlarda gerçek anlamda özgür; sözde değil özde ileri demokrasiyi benimemiş bir Türkiye var olur.

Okan Yüksel

Politik Akademi Genel Koordinatörü, Uluslararası İlişkiler Uzmanı

Yazarın tüm yazıları için tıklayın. Yazara E-Posta atmak için tıklayın.

Okan Yuksel (349 Posts)

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.


By


Readers Comments (2)

  1. sevgili okan yazılarını bloggumda da takip ediyordum. yine güzel şeyler yazmaya ve yapmaya devam ediyorsun. başarılarının devamını diliyorum.

    yazına gelince ülkemizde ileri demokrasinin var olduğuna inanmıyorum. ayakta uyutulan bir seçmen ve halktan saklanan bunce gerçek var. seçim sonuçlarına bir vatandaş olarak itibar etmiyorum. ama yine de ülkemiz için herşeyin hayırlısını olmasını diliyorum. çünkü elimizden gelen başka birşey yok. keşke olabilse ve bizde işte o zaman gereğini yapabilsek. saygılar…

  2. Okan Yüksel says:

    Görüş ve değerlendirmelerin için teşekkür ederim, Arslan. Aynı dönemlerde başladığımız blog yazlarığı serüveninde halen birlikte yürüyor ve doğru bildiklerimizi insanlarla paylaşıyor oluşumuzdan mutluluk duyuyorum.

    Türkiye ve demokrasi hakkındaki yorumun önemli, “ileri”yi bırak “normal” bir demokrasimiz bile yok maalesef. Ki dünyanın geri kalanında da bu böyle… Ben demokrasiyi, hele hele “ileri” bir demokrasiyi ütopya olarak görüyorum. Demokrasi büyük bir yalan, en azından Türkiye’de.