AB » Politik Akademi

Berlin Moda Haftası Yeraltına İndi

Temmuz 7, 2011   ·   0 Comments

Berlin Moda Haftası çerçevesinde alternatif moda akımlarını tanıtmak için düzenlenen bir defilede en azından tasarımlar kadar defilenin yapıldığı yer de ilginçti. Berlin metrosunda hareket halinde bir vagonun içerisinde düzenlenen defile büyük ilgi gördü.

 

İstasyonlarda hazırlanıp vagonlarda “underground” koleksiyonları sunan modeller ve üzerlerinde taşıdıkları birbirinden ilginç tasarımlar yolcular tarafından oldukça beğenildi.

 

Genç modeller tasarımları sergilerken, 2000 tasarımcı arasından elenerek tasarımlarını gösterme hakkı kazanan tasarımcılar da büyük jüri önüne çıkma heyecanı yaşadı.

 

Yolcular arasında bulunan dünyanın önde gelen model, tasarımcı ve fotoğrafçılarından oluşan juri en iyi tasarımımı seçmek için oldukça zorlandıysa da 15.000 Euroluk ödül genç Macar tasarımcı Boglarka Bodis’in oldu.

 

Büyük ödülün kendisine verildiğini öğrenen genç tasarımcı duygularını “Şu anda dünyanın en mutlu insanıyım. Bunu size anlatamam, kelimeler yetmez…” diyerek ifade etti.

Okan Yuksel (349 Posts)

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.


By


Readers Comments (0)