3. Dünya » Orta Doğu » Politik Akademi

Suriye'de Esad Yanlıları 10 Muahlifi Öldürdü

Temmuz 19, 2011   ·   0 Comments

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’a bağlı birliklerle muhalifler arasında şiddetli çatışmalara sahne olan Suriye’de tansiyon düşmek bilmiyor. On binlerce yönetim karşıtının sokaklara dökülerek protesto gösterileri düzenlediği ülkede güvenlik güçlerinin, protestoculara ateş açması sonucu sadece humus kentinde 10 kişi hayatını kaybetti.

 

Bir yanda on binlerce Esad yanlısı, başkentte meydanları doldurup Devlet Başkanı Beşar Esad’a desteklerini haykırıyor…

 

Diğer yanda on binlerce muhalif, güçlerinin yettiği kadar, yeni bir Suriye için mücadele ediyor…

 

Patlama noktasına gelen Suriye’de Beşşar Esad’a bağlı birlikler muhalifleri silah zoruyla susturmaya çalışıyor.

 

Yerel koordinasyon komitesi, Devlet Başkanı Esad’a bağlı güçler ile rejim yanlılarının Humus kentinde sokaklarda rastgele ateş açması sonucu 10 kişinin öldüğü, onlarca insanın da yaralandığı açıkladı.

 

Suriye’nin orta kesimindeki Humus’ta daha önce de rejim yanlıları ile muhalifler arasında çatışmalar çıkmış ve 30’dan fazla kişi ölmüştü.

Okan Yuksel (349 Posts)

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.


By


Readers Comments (0)