3. Dünya » ABD » Orta Doğu » Politik Akademi

Suriye'de Operasyonlar Devam Ediyor…

Ağustos 8, 2011   ·   0 Comments

Suriye’de Beşar Esad’a bağlı birliklerin muhaliflere yönelik operasyonları bugün de devam ediyor. Ordu birlikleri, Hama’dan sonra bu kez de Deyr ez Zor kentinde operasyon düzenliyor…

 

Tank destekli birliklerinin dün Deyr ez Zor kentine girmesiyle başlayan operasyonun bugün de devam ettiği, bu sabah kentten ağır silah sesleri duyulduğu bildirildi. Topçu ateşi ve makineli silahlarla sürdürülen operasyon sırasında en az 50 sivilin öldüğü ve her geçen saat bu sayının artabileceği iddia edildi.

 

Görgü tanıkları, Deyr ez Zor’un yanı sıra humus kentine de yüzlerce tank ve askeri araç yerleştirildiğini bildirirken, Türkiye bölgedeki operasyonlardan rahatsızlığını yüksek sesle duyurmaya başladı.

 

Başbakan Erdoğan’ın “sabrın sonuna geldik” açıklamasının ardından Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun yarın Suriye’ye gitmesi bekleniyor.

 

Suriye yolculuğu öncesinde Davutoğlu’na okyanus ötesinden bir telefon geldi. Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Hilary Clınton, Davutoğlu’ndan “Suriye’de ordunun kışlasına dönmesi gerektiği” mesajını Esad’a iletmesini istedi.

Okan Yuksel (349 Posts)

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.


By


Readers Comments (0)