Günün Özeti

ABD'den Terör Örgütü PKK'ya Mali Darbe

Şubat 2, 2012   ·   0 Comments

Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasında terörle mücadelede işbirliğine yönelik sıkıntılar sürerken sürpriz adım Washington’dan geldi.

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı, 3 kişi ile bazı şirketleri PKK adına faaliyetlerinden dolayı özel olarak belirlenmiş uyuşturucu kaçakçısı ilan etti. Bu kişilerle şirketlerin mal varlıkları donduruldu.

Örgüt bağlantılı kişilere yaptırım kararı alan Amerikan Hazine Bakanlığı, yaptığı yazılı açıklamada Moldova’da yaşayan Zeyneddin Geleri, Çerkez Akbulut ve Ömer Boztepe isimli kişilerin terör örgütü PKK ve KONGRA-GEL adına uyuşturucu ticareti yaptığını bildirdi. Bu isimlerin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mal varlıklarını donduran Bakanlık, Amerikalı kişi ve firmaların da mali ilişkiye girmesini yasakladı.

Okan Yuksel (349 Posts)

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.


By


Readers Comments (0)