Günün Özeti

Cumhuriyetçilerin Florida'daki Önseçiminin Galibi Mitt Romney Oldu

Şubat 1, 2012   ·   0 Comments

Amerika Birleşik Devletleri’nde Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde, Cumhuriyetçi Parti’nin aday adaylarından Mitt Romney Florida’daki önseçim yarışından galip çıktı. Romney en yakın rakibi Newt Gingrich’e %15 fark attı.

Mitt Romney, ilk sonuçlara göre %47 civarında oy toplarken, eski Temsilciler Meclisi Başkanı Gingrich’e olan destek %32 oranında kaldı. Dört aday adayının ter döktüğü ön seçimde ikinci gelen Newt Gingrich  “artık yarışın bundan sonra iki isim arasında geçeceği açık; biri muhafazar lider Newt Gingrich ve diğeri Massachussets ılımlısı” diye konuştu.

Şu ana kadar dört eyalette gerçekleştirilen ön seçimlerden ikisinde Romney, birinde Gingrich ve birinde de Santorum ipi göğüsledi. Cumhuriyeçilerin ön seçim heyecanının mart ayında daha da kızışması bekleniyor.

Okan Yuksel (349 Posts)

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.


By


Readers Comments (0)