Günün Özeti

Dünya'da Kış Kendini Gösterdi: En Az 80 Kişi Donarak Can Verdi…

Şubat 1, 2012   ·   0 Comments

Yoğun kar yağışına teslim olan tek ülke Türkiye değil. Beyaz esaret dünyanın dört bir yanında da kendini gösterdi. Soğuk hava, Avrupa’nın doğusu ve Balkanlar’da hayatı felç ederken, en az 80 kişi donarak hayatını kaybetti.

Soğuk hava nedeniyle Ukrayna buz kesti.  Ülkede dereceler gündüz saatlerinde eksi 16’yı, gece de eksi 23’ü gösterdi. Sokakları karla kaplanan Ukrayna’da en az 43 kişi donarak hayatını kaybetti. Dondurucu soğuktan etkilenen 500’den fazla kişi hastaneye kaldırılırken, yetkililer sokaklarda evsiz aramaya başladı.

Rusya eksi 40 dereceyi bulan soğuklara teslim olurken Polonya’da da soğuk hava kendini gösterdi. Cuma gününden bu yana sıcaklık eksi 26 dereceye kadar düştü. Yetkililer, yaşlı ve evsiz en az 21 kişinin öldüğünü açıkladı.

Bulgaristan, Bosna Hersek, Romanya ve Yunanistan’da da soğuk hava kendini gösterirken Arjantin’de ise sağnak yağmur ve fırtına can aldı.

Okan Yuksel (349 Posts)

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.


By


Readers Comments (0)