BrookingsLogoMerkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington D.C. kentinde bulunan Brookings Institution, ülkenin ve aynı zamanda dünyanın önde gelen düşünce kuruluşları arasında yer almaktadır.

Etkileri ve Amerikan Dış Politikasını değiştirme gücü bakımından Amerika Birleşik Devletleri’inin önemli siyasi aktörleri arasında sayılabilecek kuruluş özellikle Amerikan dış politikası ve Orta Doğu alanlarında çalışmalar yürütmektedir.

60.7 milyon dolar bütçesiyle dikkat çeken kuruluşun önde gelen araştırmacıları arasında Strobe Talbott, Kenneth Pollack, Alice Rivlin sayılabilir.

1775 Massachusetts Ave NW  Washington, DC 20036, ABD adresindeki kuruluş hakkında detaylı bilgi almak için www.brookings.edu adresindeki web sitesine bakmanızı öneririz.


Daha Büyük Görüntüle

Bu başlığın dışında Türkiye’de faaliyet gösteren düşünce kuruluşları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız: Ulusal Düşünce Kuruluşları

Bu başlığın dışında Dünya’nın farklı ülkelerinde faaliyet gösteren düşünce kuruluşları hakkında bilgi almak için tıklayınız: Uluslarararası Düşünce Kuruluşları