Etkinlikler » Yarışmalar

YATA-TÜRK ve NATO'dan Kompozisyon Yarışması

Mart 23, 2013   ·   0 Comments

YATA TÜRK NATO Yarışma

2013
Kompozisyon Yarı
şması

Türkiye’nin NATO’ya üyeliğinin 61. yıl dönümü olan 18 Şubat 2013 tarihi sebebiyle “Barış ve Güvenlikte Kadının Rolünün Teşviki’’ (Promoting Women’s Role in Peace and Security) ve “NATO’nun Ortadoğu Bölgesi ile Ortaklık Geleceği’’ (The Future of NATO’s Partnership with Middle Eastern Region) konulu bir kompozisyon yarışması düzenlenecektir. Yarışma, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki tüm üniversite öğrencilerine açık olacaktır.

Kurallar

Yarışma, iki başlık altında sunulmuş olup, adayların mevcut konulardan birini seçmeleri gerekmektedir.

Yarışma’nın dili Türkçe ve İngilizce olup, adaylar, yarışmaya bu iki dilden birinde hazırladıkları kompozisyonları ile katılabilirler.

Kompozisyonlar, 12 punto-Times New Roman formatında, çift satır aralığı düzeninde yazılmalı ve her sayfa numaralandırılmış olmalıdır.

Kompozisyonlar 800-1000 kelime arasında olmalıdır.

Kompozisyonlarınızda kullanacağınız tablo, grafik gibi öğeler; söz konusu 800-1000 kelime sınırının dışında tutulacaktır.

Her aday sadece tek bir eserle yarışmaya katılabilir. Ayrıca her kompozisyon tek bir adaya ait olmalıdır. Birden çok kişiye ait olan kompozisyonlar değerlendirilmeye alınmayacaktır.

NOT: İntihal yaptığı tespit edilen adaylar yarışma dışında bırakılmakla birlikte, konuyla ilgili olarak öğrencinin öğrenim gördüğü bölüm bilgilendirilecektir.

Ödüller:

1. 200€

2. 150€

3. 100€

Not: İlgili adayların, konu olarak, “Barış ve Güvenlikte Kadının Rolünün Teşviki’’ni seçmeleri ve bu konudaki kompozisyonlarını İngilizce olarak hazırlamaları durumunda, yapılacak ilk değerlendirme sonucunda ilk 10’a girmeye hak kazanan katılımcıların kompozisyonları, Kadın, Barış ve Güvenlik için NATO Özel Temsilciliği tarafından(“NATO Special Representative for Women, Peace and Security’’) değerlendirilecek olup, dereceye giren eserler, www.yataturk.org ve www.yata-international.org adreslerinde yayınlanacaktır.

Yarışmaya katılmak isteyen adayların, kompozisyonlarını en geç 21 Nisan 2013 tarihine kadar, özgeçmişleriyle birlikte essaycontest@yataturk.org adresine göndermeleri gerekmektedir.

Okan Yuksel (349 Posts)

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.


By


Readers Comments (0)