İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Emre Uslu’yu Fena İşletmiş

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), 19 Mayıs 2006 tarihinde 40 farklı üniversiteden 65 öğrenci topluluğunun katılmış olduğu bir kurultay sonrasında kurulan, Türkiye‘nin en büyük öğrenci oluşumlarından bir tanesi. Kendinden sıklıkla söz ettiren ve medyada geniş yer bulan TGB, dikkat çekici eylemlerine devam ediyor.

Devrimci, vatansever ve Atatürkçü gençleri temsil edebilmek amacıyla yola çıkan TGB‘nin eylemlerinin hedefindeki son isim Taraf Gazetesi yazarı Emre Uslu oldu.

Emre Uslu‘yu fena şekilde işleten TGB üyeleri, Emre Uslu‘yu nasıl işlettiklerini TGB Resmi Web Sitesi‘nde şu şekilde anlatıyorlar:

TGB olarak Taraf gazetesi ve onun yazarı Emre (Emrullah) Uslu’nun foyasını meydana çıkartıyoruz. Emre Uslu’ya bir test yaptık. Bir arkadaşımızı TGB ve Süheyl Batum’la ilgili “itirafçı” olarak Emre Uslu’yla iletişime geçirdik. Arkadaşımızın verdiği tüm yalan bilgileri Emre Uslu 12 Şubat 2011 tarihli köşesinde olduğu gibi yazdı. Tüm bu süreci e-posta yazışmalarından, telefon kayıtlarına, twitter atışmalarına kadar tüm belgeleriyle basına dağıtacağız. Emre Uslu denilen komiser kökenli tetikçi yazarı nasıl tongaya düşürdüğümüzü açıklayacağız. Gazetecilik ahlakına uymayan, Atatürkçülere iftira için her türlü yöntemi deneyen, Balyoz ve Ergenekon süreçlerinin tetikçiliğini yapan, gelen bilgilerin doğruluğunu araştırmadan yayımlayan bu çamurcu zihniyeti kamuoyu önünde rezil edeceğiz.

Görünen o ki, Emrullah Uslu fena şekilde işletilmiş. “İtirafçı” rolünde bir TGB üyesinin anlattığı tamamen düzmece bilgileri, hiçbir araştırma yapmadan köşesinde aynen yayınlayan, hatta bu bilgilerden yola çıkarak Süheyl Batum‘u Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) içinde darbe yapmakla itham eden Emre Uslu‘nun önümüzdeki süreçte ne açıklama yapacağı büyük bir merak konusu.

Ulusal bir gazetede köşe sahibi olan bir gazetecinin, polis kökenli de olsa gazetecilik konusunda asgari düzeyde bilgi sahibi olması beklenir. Oysa TGB gözler önüne serdi ki Emre Uslu bu yeterliliklere pek de sahip bir isim değil. İtirafçı olduğunu iddia eden bir üniversite öğrencisi tarafından dahi rahatlıkla işletilebilen Emre Uslu, böylesine güvenilmez bir kaynaktan gelen bilgileri köşesine taşımaktan ve bu bilgilerden yola çıkarak Süheyl Batum‘a ağır ithamlarda bulunmaktan geri kalmayabiliyor. Oysa bu gazetecilik ahlakına yakışmıyor ve Emre Uslu‘nun gazeteciliğini sorgulamamıza neden oluyor.

Sahiden, Emre Uslu‘dan gazeteci olur mu?

2 Yorum

 1. hacı bayazıt hacı bayazıt 19/05/2011

  Ehli Vicdan Sahipleri, İsa Aleyhisselam buyurmuşki, bir gün karanlık’da düşünmeye çekindikleriniz aydınlık’da açığa çıkacak ve onu çatıların başında haykıracaksınız. Allah ve Resülü aşkına uyanma vakti’dir.
  Akıl Sahipleri.
  Fetullah terör örgütü, Tüklerin en büyük düşmanıdır. Yani, islam dairesine girecek, hertürlü bölücü hal ve fikirleri islam içerisinde eritecek türklerin önündeki en büyük engel..
  Fetullah terör örgütü dünyadaki en tehlikeli örgüt; yani bunların bağımlısı, ’sempatizanın dan, dahi’, bir yakının, ahbabın olsun; bilmiyor, korunmuyor isen; kalbin perdelerine, derinliklerine düşenleri ayırt edemiyor tanıyamıyor isen, devamlı uyuşturucu alan insan gibi onların vucut ısısı/ateşini taşıyacak hale, müsait olunur. Bunlar halka anlatılmadan terör bitmez, çünkü terörü yapanların önünde, “fiziken onlara görünmeyen“ din’in tahribi neticesi, insanları müsübet ve sıkıntıya müstehak hale sebep hazırlayanlardan, insi bir şeytan vardır. Ft örgütü ve benzerleri deşifre edilmeden terör bitmez; çünkü terör yapan insanlar güvenlik güçlerinden bir adım önde’dir…
  -Bir ağacın göğdesine bir kurt girdiği vakit ağacı çürütür; işte bu gurupların bağımlısı kurum ve kuruluşların içerisine benzeri gaye için sokulmuş gibi’dir. En basiti Anayasa Mahkemesine yerleştirilmiş Osman Can ve Abant toplantılarına katılan Valiler gibi.
  -Allah’ın muhteşem yaratığı güzel insanlar, fiziken sarhoşluk pek o kadar önemli değildir, yeterki sarhoş iken ibadete yaklaşılmasın ve töğbeye yatkın olunsun. Amma nefsen sarhoşluk çok tehlikelidir; bir ömür boyu insanı ayıktırmaz, ta’ki hesap gününe kadar. O gün hesaba çekilmek için, İnsan kaldırıldığında önünde birisinin kalktığını görür… Bu nerden geldi dünyada yoktu der, ona söğlenirki, işte bu senin dünyada peşinden gitdiğin’idı. İnsanlar her ne yapar ise hayır yada şer ’ilahi hüküm gereği’, kendine döneceği için islam’dan kurtulamaz, islamı siyasallaştırıp siyasete alet edenler, din’de ikinci tahribat aşamasını tamamlayıp peşlerindekini ömür boyu sarhoş ederler.
  -Türkiye dini ve tarihi mirası gereği islam aleminin dünyaya açılan kapısıdır. Bu kapı, aslına, tarihine, mirasına uygun tavizsiz, zafiyetsiz muafaza edilmeli… ve bilinmeli ki insanlar din’siz olamaz, din’in beli ve omurgası ise maneviyat’dır. İnsanlar, din ahlak maneviyat dairesinde Allah’dan rahmet ve bereket gelecek hale, maneviyatın sebepleri tarikat ile hazırlanır; ama tairikatın iki hali vardır. Hak aydınlık tarafı ile devlet, maneviyat ve adalet burcuna yükselir, şeytanslı karanlık tarafı ile yıkılmaya bölünmeye hazırlanır… işte ftö ve benzeri dini bölücü guruplar, din’in içi ‘maneviyatı boşaltan’ tarikatın şeytanslı karanlık tarafı’dır… Şeffaf, olduğu gibi görünmesi, Peygamber efendimizin hadisi, aldatan bizden değildir, gereği olması, doğasına aykırıdır.
  Hanifi Avcı beyin “Haliç’te Yaşayan Simonlar: Dün Devlet Bugün Cemaat” kitabı milat’dır. ve asrın Derviş Gazileri, Ulusalcı, Avrasya Cephesi, kavli/yönü maneviyat ve adalet olan her İnsan, bu kadar cesur olmak zorundadır.
  Selam ve saygılar
  Hacı bayazıt 29.08.2010

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir