İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İGBD İnternet Gazeteciliği Çalıştayı

Gelişen bilgisayarların ve hayatımızı adeta çepeçevre sarmaya başlayan internetin hayatımızda yarattığı en önemli değişimlerden bir tanesi de medya sektörünün dönüşümü oldu. Medya ve iletişim, öncesinde hayal edilemeyecek bir şekilde değişti ve gelişti.

Değişen gazetecilik ve yeni yeni ortaya çıkmaya başlayan internet gazeteciliği ve blog yazarlığı Türkiye’de de kendinden söz ettirmeye başlamış bulunmakta. Sosyal, ekonomik ve siyasal etkilerini gördüğümüz bu sürece kayıtsız kalmak pek mümkün görünmüyor. Fakat değişime ayak uydurmak da sanıldığı kadar kolay değil…

İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği, yaşanan değişimi anlamak ve değişimi yakalamak amacıyla internet gazetecilerinin katılacağı bir çalıştay düzenliyor. Bursa’da bir ilk olma özelliğini taşıyan İnternet Gazeteciliği ve Yeni Medya Çalıştayı, 7 Mayıs 2011 Cumartesi günü saat 14.00’da Bursa Gazeteciler Cemiyeti Lokalinde başlayacak ve 18.00’da sona erecek.

Kokteyl ve Basın Müzesi ziyareti de olacak olan çalıştayda Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği Başkanlı Levent Özen de yer alacak. Ayrıca birçok tanınmış gazeteci ve yazar da çalıştaya katılacak. Çalıştay ile Bursa’nın internet gazetelerinin temsilcileri ve yazarları bir araya gelecekler ve Bursa adına çok önemli bir sinerji oluşturulacak.

Okan Yüksel

Politik Akademi Genel Koordinatörü, Uluslararası İlişkiler Uzmanı, Gazeteci

Yazarın tüm yazıları için tıklayın. Yazara E-Posta atmak için tıklayın.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir