İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Deva Partisi Sakarya İl Başkan Yardımcısı Murat Durak Kimdir?

2002 yılından günümüze Sakarya’da yaşayan 1983 yılı istanbul ili doğumlu, Giresun’lu bir ailenin evladıdır Murat Durak. 2002 yılı Üniversiteyi kazandığı yıllarda uygun yurt bulma konusunda çektiği sıkıntıları başkaları çekmesin diye kurduğu sosyal amaçlı yurt bulma sitesi yurtlarburada.com ile Türkiye Bilişim Derneğinden ödüller almıştır. Sakarya Üniversitesi Fizik bölümü mezunu olan Murat Bey, devletin bir kurumu olan TRT ve TRT HABER kanalları bu başarısını haberleştirmiş, yurt arayan öğrencilere kurduğu sitesini referans olarak göstermiştir. Global pazarlara açılma hedefi ile bu girişimini geliştirerek, Silikon Vadisinde temellerini attığı “allforstudents.com” projesi ile hedefleri doğrultusunda emin adımlarla yürümektedir.

Ödül aldığı Türkiye Bilişim Derneğinin düzenlemiş olduğu “Bilişim Yıldızları e-dönüşüm Yarışması”nda sonraki yıllar organizasyon komitesinde yer almış, daha sonraki yıllarda da yarışmanın başkanlığını gerçekleştirmiştir. Evli ve 2 çocuk babası olan Murat Durak, Dijitalleşmek isteyen ve internet ortamında ticaret yapmak isteyen firmalara, dijitalleşme sürecinde danışmanlık ve yol göstericilik yapmaktadır.

Ülkesine bağlı, vatanını ve milletini seven, değer veren bir yurdum insanıdır. Sosyal devlet çatısı altında yaşayan herkesin mutlu olduğu aydınlık günler için kendi branşı olan ‘’Dijital Medya Dünyası’’nda hizmetler vermeye devam etmektedir.

Murat Bey, DEVA Partisi Sakarya İl Başkan Yardımcısı olup, aynı zamanda genel merkez ve Ali Babacan tarafından Sakarya’da Deva partisini kurmak için görevlendirilen 5 kişiden birisi olarak siyasete atılmıştır. Murat Durak, Sakarya Demokrasi ve Atılım Partisi kurucu üyesidir.

Aktif siyaset hayatında kendisine başarılar diliyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir