İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

OSRS Çeviklik kılavuzu

 

Old School Runescape’in Çeviklik seviye atlama kılavuzu

Çeviklik nedir?

Çeviklik, oyundaki çeşitli kısayollara erişmenizi sağlayan ve aynı zamanda koşu enerjisinin yenilenmesini hızlandıran bir beceridir. Bir oyuncu koşu enerjisini daha hızlı yenilerse, birçok şeyi daha hızlı yapabileceği anlamına gelir. Yani, yüksek bir çeviklik seviyeniz varsa, diğer becerilerin seviyesini daha hızlı yükseltebilirsiniz. Çeviklik, farklı kurslardan geçerek eğitilir. Bir engelde başarısız olursanız, can puanlarınız azalır, bu nedenle genellikle yanınıza ucuz yiyecekler almanız önerilir. Old School Runescape’teki hemen hemen her büyük şehrin  kendi çeviklik kursu vardır. Her kursun kendi seviye gereksinimleri vardır, ancak seviyenizdeki en iyi kursu tamamlamak size mutlaka en iyi deneyim oranlarını vermeyecektir. Uzun vadede büyük fayda sağlayacağı için çevikliği ilk beceri olarak eğitmeniz önerilir. Çevikliği seviyelendirmeye başlamanın en iyi yolu görevlerdir. Bu kılavuzda,  saat başına deneyiminizi en üst düzeye çıkarmak için belirli bir seviyede ne tür aktiviteler yapmanız gerektiğini anlatacağım.

Çatı katındaki kurslar ve Zarafet İşaretleri

Çatı katında çeviklik kursları düzenlemeye başladığınızda, rastgele “Mark of Grace” adlı bir öğenin ortaya çıkacağını ve toplanacağını fark edeceksiniz. Belirli sayıda markaya ulaştığınızda, onları zarif bir kıyafetle değiştirebileceksiniz. Zarif  kıyafetin her parçası karakterinizin ağırlığını azaltacaktır, bu da koşu enerjinizin o kadar çabuk tükenmeyeceği  ve çok daha uzun süre koşabileceğiniz anlamına gelir. Tam zarif bir kıyafet 260 marka zarafete mal olur ve seti topladıktan sonra, daha sonra Grand Exchange’de s ome OSRS altın karşılığında satabileceğiniz amilaz için lütuf işaretlerini değiştirebilirsiniz. Bir oyuncunun zarif setinin rengini değiştirmesinin birkaç yolu vardır. Aralarından seçim yapabileceğiniz on farklı renk vardır. Satılık OSRS öğeleri arayan oyuncular, takas edilemez bir öğe olduğu için zarif seti satın almanın bir yolunu bulamazlar, ancak genellikle sizin için çevikliği seviyelendirmek ve sizin için gerekli sayıda işareti toplamak için hizmetler sunan kişileri bulabilirsiniz.

Seviye 1-33: Görev

Bir beceride ilk seviyelere ulaşmak için, çeviklikte olduğu gibi, daha yüksek seviyelere ve saat başına daha yüksek deneyim kazanımlarına daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacağından, görevlerle başlamanız önerilir. Herhangi bir kursta çeviklik seviyesine başlamadan önce tamamlamanız gereken görevler şunlardır: İşe alım sürüşü, Turist Tuzağı, Umutsuzluğun Derinlikleri ve Büyük Ağaç. Bu görevlerin nispeten düşük beceri gereksinimleri vardır, ancak hepsi bir tür savaş içerir, bu yüzden bunun farkında olun.

Seviye 33-40: Varrock Çatı Katı Kursu

Görevlerinizi tamamladıktan sonra, ilk çeviklik kursunuzda seviye atlamaya başlayabilirsiniz. Önerilen görevi tamamladıktan sonra seviye 33’e ulaştığınız için çeviklik kursuna Varrock’un çatısında başlayabilirsiniz. Diğer çeviklik kurslarında olduğu gibi, başlangıç haritada çeviklik becerisi simgesiyle gösterilir. Sadece ilk engele tıklayın ve içinden geçme yolunuzu bulun. Sadece bariz rotayı arayın, bunu anlamak çok zor olmamalı. Bunu yaptıktan sonra, nasıl daha hızlı yapılacağını bileceksiniz. Sadece seviye 40’a kadar tekrarlayın.

Seviye 40-52: Canifis Çatı Katı Kursu

Seviye 40’a ulaştığınızda, Canifis çatı çeviklik kursuna geçebilirsiniz. Adından da anlaşılacağı gibi, Canifis’te bulunur. Bu kursa girmek için Tehlike Altındaki Rahip görevini tamamlamanız gerekecek. Diğer tüm çeviklik kurslarında olduğu gibi, haritanızdaki çeviklik becerisi simgesini arayarak kursun başlangıcını bulacaksınız. 52. seviyeye ulaşana kadar bu kursu tamamlayın. Başka bir seçenek, tam bir zarafet seti için yeterli lütuf notu biriktirene kadar bu kursu tamamlamaktır. Daha önce de belirttiğim gibi, bunu yapmak için 260 lütuf işaretine ihtiyacınız var.

Seviye 52-99: Kutsal Kabir

Çeviklik seviyesi 52’ye ulaştığınızda, gerçek eziyet başlar. Hallowed Sepulchre şu anda oyundaki çevikliği eğitmek için en hızlı yöntemdir. Bu yönteme erişmek için öncelikle Baba’nın Günahları görevini tamamlamanız gerekir. Bu aktivite aynı zamanda OSRS altını kazanmanın iyi bir yoludur, özellikle de seviye 92’ye ulaştıysanız. Bu yöntemle en fazla parayı kazanmak için, başka üst düzey istatistiklere sahip olmanız gerekir. Onları elde etmek oldukça zor olduğundan, daha hızlı seviye atlamak için OSRS altını da satın alabilirsiniz.

Alternatif çeviklik eğitim yöntemleri

Çevikliği eğitmenin sadece kursları çalıştırmaktan farklı yolları vardır. Genellikle bu yöntemler, normalde elde edemeyeceğiniz ödüller / deneyimler elde ettiğiniz için çok daha fazla zaman verimlidir. Örneklerden bazıları şunlardır:

Barbar balıkçılığı – Balıkçılık deneyiminin yanı sıra az miktarda çeviklik ve güçlü xp elde edersiniz.

Rogues Den – burada az miktarda çeviklik deneyimi yaşayabilirsiniz, ancak asıl amaç, hırsızlık yaparken ganimetinizi ikiye katlayan Rogue’s Outfit’ı toplamaktır.

Son

Çeviklik eğitimi çok tıklama yoğun ve zaman alıcıdır, ancak kesinlikle yüksek bir seviyeye çıkarmaya değer. Kilidi açtığınız tüm kısayollar verimliliğinizi büyük ölçüde artıracak ve daha önce erişemediğiniz içeriğin kilidini de açabilirsiniz. İyi bir örnek Saradomin tanrı savaşları odasıdır. 70 çevikliğiniz varsa, harika ganimetler bırakabilecek bütün bir patronun kilidini açacaksınız. Herkesin çevikliği dengelemek için harcayacak zamana sahip olmaması anlaşılabilir bir durumdur. Bu nedenle, insanlar genellikle satılık OSRS hesaplarını ararlar, çünkü zaten seviyelendirilmiş bir hesap satın almak çok daha çekicidir. Çoğu zaman, çeviklik öğütmelerini sevmeyen insanlar için özel olarak seviyelendirilmiş hesaplar sunulur. Zarif sete ve yüksek çeviklik seviyesine sahip hesaplar var, böylece can sıkıcı kısmı atlayabilir ve doğrudan eğlenceye atlayabilirsiniz. Seçtiğiniz yolda size iyi şanslar diliyorum!

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir