İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Politik Akademi

Politik Akademi Projesi 2007 yılında, Uludağ Üniversitesi’nde öğrenim görmekte olan bir grup üniversite öğrencisi tarafından tasarlandı. Projenin temel amacı “İİBF, SBF ve benzeri fakülte öğrencilerinin akademik anlamda kaliteli bilgi edinebilmelerine katkı sağlamak” olarak belirlendi. Bu amaç doğrultusunda akademik bilgi oluşturulan, paylaşılan ve bu paylaşımların tartışıldığı sanal ortamlar oluşturulmaya ve geliştirilmeye başlandı.

Alanında Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan projenin birçok yayını, yurt içinde ve dışında koordinatörleri ve binlerce takipçisi bulunmaktadır.

Proje çerçvesinde birçok web sitesi tasarlanmış ve üretilen nitelikli bilgi bu siteler aracılığıyla ve ücretsiz olarak paylaşılmıştır. “Değiştirmek için anlamak, anlamak için Politik Aakdemi” sloganıyla dünyanın haberi hazırlanmış ve yaşanan gelişmeler uzmanların makale ve analizleriyle değerlendirilmiştir.

Geleceğe yönelik plan ve programla çalışmaları ise halen sürmektedir. Politik Akademi Projesi kapsamında yayınlanacak bir dergi, radyo ve televizyon programları hazırlanması düşünülmekte, gerekli alt yapı çalışmaları Politik Akademi koordinatörlerince sürdürülmektedir.

Daha fazla bilgi edinmek için sıkça sorulan sorulara göz atabilirsiniz:

Politik Akademi Projesi ne zaman, nerede ve kimler tarafından oluşturuldu?

Politik Akademi Projesi 2007 yılında, Bursa’da, bir grup üniversite öğrencisi tarafından tasarlanmış ve ona yakın üniversitenin öğrencilerinin katılımıyla hayata geçirilmiş bir projedir.

Politik Akademi Projesi’nin temel amacı nedir?

Politik Akademi Projesi özellikle İİBF, SBF ve benzeri fakülte öğrencilerinin akademik anlamda kaliteli bilgi edinebilmelerine katkı sağlamak amacındadır. Bu amaç doğrultusunda akademik bilgi oluşturulan, paylaşılan ve bu paylaşımların tartışıldığı sanal ortamlar oluşturulmakta ve geliştirilmektedir.

Politik Akademi herhangi bir kurum, kuruluş ya da örgüte bağlı mıdır?

Politik Akademi Projesi hiçbir kurum, kuruluş, örgüt ve benzeri oluşuma bağlı değildir. Proje tamamen üniversite öğrencileri tarafından yürütülmektedir.

Politik Akademi Projesi içerisinde koordinatör olmak için yapılması gerekenler nelerdir?

Politik Akademi Projesi, ilk günden bugüne uzanan süreçte yurt içindeki ve dışındaki tüm üniversite öğrencilerine ve ilgili kişilere ulaşmayı ve bu kitlenin akademik bilgi edinimine katkı sağlamayı amaçlamıştır. Bu noktada Politik Akademi Projesi içerisinde yer almak isteyen ve projeye emek vermeye hazır olan herkes iletisim@politikakademi.com adresine kısa bir özgeçmişleriye beraber katılım talebini iletebilir ve sonrasında projeye eserleriyle dahil olabilir.

Politik Akademi Projesi’ni nasıl takip edebiliriz?

Politik Akademi Projesi çerçevesindeki her türlü gelişmeyi şu an içerisinde bulunduğunuz ana sitenin yanı sıra önde gelen sosyal medya sitelerinden de takip edebilirsiniz. Sosyal Medya’da Politik Akademi’yi takip edeceğiniz adreslere ulaşmak için tıklayın.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir