Hugo Chavez'in Sağlık Durumu Belirsiz
Connect with us

3. Dünya

Hugo Chavez'in Sağlık Durumu Belirsiz

Yayınlandı

on

Tedavi için Küba’ya giden Venezuela devlet başkanı Hugo Chavez’in sağlık durumuna ilişkin spekülasyonlar sürüyor. Chavez’in sağlık durumunun iyi olduğunun açıklanmasına rağmen Karakas yönetimi 5 Temmuz’da  yapılması planlanan Latin Amerika zirvesini erteleme kararı aldı.

Leğen kemiği apsesi nedeniyle 8 Haziran’da ameliyat olmak üzere Küba’ya giden Chavez, 12 Haziran’da Venezuela devlet  televizyonuna telefonla bağlandı ve iyileşmekte olduğunu söyledi. İki kez de Küba televizyonunda, efsanevi komünist lider Fidel Castro ile boy gösteren Chavez, Twitter hesabını 19 gündür güncellemiyor.

Venezuella’da 5-6 Temmuz’da yapılması planlanan Latin Amerika Zirvesi’nin, Chavez’in sağlık durumu gerekçe gösterilerek ertelenmesi de endişeleri arttırdı.

Venezuela Dışişleri Bakanlığı, Chavez’in istirahat döneminde olduğu ve hükümetin bu nedenle zirveyi erteleme kararı aldığını duyurdu. Ancak bu açıklama da endişeleri gidermek için yeterli olmadı.

2007'den bu güne "Değiştirmek için anlamak, anlamak için Politik Akademi" sloganıyla "Dünya"nın haber ve analizini veriyoruz...

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.