İngiltere'de Grev Var!
Connect with us

Avrupa

İngiltere’de Grev Var!

Yayınlandı

on

Avrupa’da Yunanistan’ın yanı sıra İngiltere de ekonomik zorluklar ve sosyal bunalım yaşamakta Borcu yıllık bütçesine göre yüzde 80’i bulan İngiltere, tarihinin en büyük grevlerinden birine sahne oldu. 750 bin kamu çalışanı 24 saatlik greve gitti. Londra’da çalışanlar hükümetin emeklilik koşullarını zorlaştıran paketini sokaklara inerek protesto etti.

Ülkede her 3 okuldan 2’si kısmen ya da tamamen kapandı. 1500’den fazla okulda eğitimde aksaklık yaşandı. Havaalanlarındaki pasaport kontrolleri yapılmadığı için ülkeye girişler durdu. Yargı da dâhil birçok sektörde memurlar iş bıraktı.

Londra merkezinde binlerce kişinin parlamento meydanına yürüdüğü gösterilerde Yunanistan’ın aksine göstericilerle güvenlik güçleri arasında büyük çatışmalar yaşanmadı.

İngiliz hükümeti, göreve geldiği geçen yıldan bu yana ülkenin bütçe  açığını gidermek ve ekonomiyi iyileştirmek için kamu sektörü başta olmak üzere  birçok alanda kesintiye ve vergi artışlarına gitmişti.

 

2007'den bu güne "Değiştirmek için anlamak, anlamak için Politik Akademi" sloganıyla "Dünya"nın haber ve analizini veriyoruz...

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.