İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şili'de Öğrenciler Öpüşerek Reform İstedi

Şili’de eğitime ayrılan bütçenin arttırılmasını isteyen öğrenciler yine çok farklı bir eyleme imza attı.  Daha önce cumhurbaşkanlığı sarayı önünde zombi kılığında dans eden öğrenciler bu sefer topluca öpüşerek eğitimde reform taleplerini yineledi.

 

Şili’de öğrencilerin eğitime ayrılan bütçenin arttırılması ve eğitim reformu talebiyle başlattıkları protesto gösterileri devam etti. Daha önce zombi kılığına girerek cumhurbaşkanlığı sarayı önünde toplanan öğrenciler Michael Jackson’ın “Trıller” parçası eşliğinde mükemmel bir performans sergilemişlerdi.

 

Reform talepleri hükümetten bir karşılık bulmayan, şiddet eylemlerinden de bir sonuç alamayan öğrenciler daha farklı protesto yöntemleri denemeye başladı. 2000’den fazla Şilili öğrenci bir araya gelerek oldukça ilginç bir protesto gösterisine imza attı.

 

Meydanda toplanan öğrenciler öpüşerek eğitim reformu taleplerini yinelediler. Öğrencilerin bu protesto gösterisi sonrasında hükümetin nasıl bir tepki vereceği merak konusu oldu.

 

Şili hükümeti, yaptığı bütçe kısıtlamalarıyla eğitime ayırdığı payı düşürürken, eğitim kurumlarının özelleştirilmesine yönelik politikalar izliyor. Ancak Şilililerin büyük bir bölümü eğitim kurumlarının özelleştirilmesine karşı çıkıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.