ABD'den Terör Örgütü PKK'ya Mali Darbe
Connect with us

Günün Özeti

ABD’den Terör Örgütü PKK’ya Mali Darbe

Yayınlandı

on

Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasında terörle mücadelede işbirliğine yönelik sıkıntılar sürerken sürpriz adım Washington’dan geldi.

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı, 3 kişi ile bazı şirketleri PKK adına faaliyetlerinden dolayı özel olarak belirlenmiş uyuşturucu kaçakçısı ilan etti. Bu kişilerle şirketlerin mal varlıkları donduruldu.

Örgüt bağlantılı kişilere yaptırım kararı alan Amerikan Hazine Bakanlığı, yaptığı yazılı açıklamada Moldova’da yaşayan Zeyneddin Geleri, Çerkez Akbulut ve Ömer Boztepe isimli kişilerin terör örgütü PKK ve KONGRA-GEL adına uyuşturucu ticareti yaptığını bildirdi. Bu isimlerin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mal varlıklarını donduran Bakanlık, Amerikalı kişi ve firmaların da mali ilişkiye girmesini yasakladı.

2007'den bu güne "Değiştirmek için anlamak, anlamak için Politik Akademi" sloganıyla "Dünya"nın haber ve analizini veriyoruz...

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.