Global Strateji Enstitüsü (GSE)
Connect with us

Örgüt ve Kurumlar

Global Strateji Enstitüsü (GSE)

Yayınlandı

on

Global Strateji Enstitüsü, kısaca GSE, başta Irak Türkmenleri, Irak ve Orta Doğu bölgesi olmak üzere, Türkistan, Rusya, Avrupa Birliği ve Güç Merkezleri alanlarında gelişen olayları izleyerek bilgi ve veri toplayan, saha çalışmaları düzenleyen ve bu çalışmaları değerlendirerek paylaşan bir düşünce kuruluşudur.

Kurum, değerlendirmeler sonucunda ulaşılan politik, askeri, ekonomik ve sosyal sonuçlar karar verici ve ilgili kişi, kurum ve kuruluşlara iletilerek, takip edilecek strateji ve konseptlerin oluşturulmasına katkıda bulunmayı amaçlar.

GSE’nin çalışmaları, Türkmeneli İşbirliği Vakfı tarafından finanse edilmektedir.

Daha fazla bilgi için kurumun resmi web sitesine globalstrateji.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku
Reklam
1 Yorum

1 Yorum

  1. Davut Eserli

    15/09/2021 at 03:47

    Bildiğiniz gibi Afganistan Eski Genel Kurmay Başkanı kısa bir röportaj video yayınladı. Türkiye’ye İltica etmek istediğini 76 yaşında olduğunu iş aradığını oğlunun Doktor olduğunu ve oğlu için de iş aradığını söyledi.
    Bu Beyefendiyi Ülkemiz çıkarları için kullanmamız gerekmektedir. İlgili kişi ltica için Amerika Kanada ya da Avrupa Ülkelerini hain damgası yememek için kullanmadı Ülkemizin ismini vererek aslında ne kadar önemli bir köprü durumunda olduğumuz bilgisi pekişmiş oldu. Türkiye hala onların gözünde kahraman bir ülke. Türkiye bu adama iş vererek güvenliğini sağlayarak hem Afganistan’a hem de tüm Ortadoğu coğrafyası için örnek ve yardımsever bir ülke olduğunu gösterebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.