Global Politikalar Araştırma Merkezi (GLOPOL)
Connect with us

Örgüt ve Kurumlar

Global Politikalar Araştırma Merkezi (GLOPOL)

Yayınlandı

on

GLOPOL; Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler öğrencileri tarafından Kasım 2006’da Konya’da kurulmuş ve Türkiye’nin “Global Politikalar” bağlamında ulusal ve bağımsız düşünce üretim merkezi olarak faaliyetlerine başlamıştır.

Temel ilkesi ideolojik tutum ve önyargılı yaklaşımlardan uzak çalışmak olan GLOPOL; bilimsel, tarafsız, gerçekçi ve teorik temele dayanan alternatifli karar seçenekleri üreten ve bu doğrultuda karar alıcılara bu ilkelerle varılan etkili çözümleri sunmayı amaçlayan bir kuruluştur.

Araştırma alanları; dış politika, savunma, güvenlik, ekonomik, siyaset bilimi, küreselleşme, sosyo-kültürel konulardan oluşmaktadır.

Akademik danışmanlığını Doç. Dr. Murat Çemrek’in üstlenmiş olduğu Global Politikalar Araştırma Merkezi Derneği, belirlenen amaçlar doğrultusunda kuruluşundan bu yana; başta dernek üyeleri olmak üzere, belirli alanlarda uzmanlaşmış veya uzmanlaşma yolunda ilerleyen akademisyenler ve toplumda farklı kesimleri temsil eden üst düzey yöneticiler tarafından birçok kesimden katılımlarla seminerler düzenlemiştir.  Bu misafirler arasında; Bilkent Üniversitesinden Doç. Dr. Ioannis Grigoriadis, Doç. Dr. Tarık Oğuzlu ve Doç. Dr. Dilek Cindoğlu, Yeditepe Üniversitesinden Doç. Dr. Fleur Van Leeuwen, Başbakanlık Alevi Çalıştayları Koordinatörü Yard. Doç Necdet Subaşı, Polis Akademisi’nden Yılmaz Çolak gibi değerli birçok isim bulunmaktadır.

Ulusal ve uluslararası konulardaki çalışmalarını kamuoyuyla paylaşmayı hedefleyen Global Politikalar Araştırma Merkezi; “GLOPOL” dergisinin yanı sıra, belirli zaman aralıklarında yayınladığı “Raporlar” aracılığıyla, yapmış olduğu çalışmalarını siz değerli takipçileriyle paylaşmaktadır.

Daha fazla bilgi için kurumun resmi web sitesine www.glopol.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku
Reklam
1 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.