İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uluslararası İlişkiler & Stratejik Analizler Merkezi

Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Merkezi, TÜRKSAM, merkezi Ankara’da olan bir düşünce kuruluşudur.

2004 yılında kurulan TÜRKSAM, Türkiye’yi ve bölge ülkelerini etkileyen politika konularında bağımsız, tarafsız ve güvenilir bilginin kaynağı olarak en saygıdeğer araştırma kurumlarından birisi haline gelmiştir. TÜRKSAM, bürokratlar, hükümet görevlileri, akademisyenler, araştırmacılar, öğrenciler ve halk için düzenli olarak konferanslar ve seminerler düzenlemektedir. Bu konferansların amacı Türkiye’yi ve Türkiye’nin içerisinde bulunduğu bölgeyi yakından ilgilendiren politika konularında bilinç uyandırmak ve fikir alışverişini sağlayacak bir platform yaratmaktır.

Bunun yanı sıra, TÜRKSAM bünyesinde bulunan bölgesel uzmanlar araştırmalarını sürdürdükleri konular hakkında düzenli aralıklarla makaleler ve incelemeler yayınlamaktadır.

Başkanlığını Sinan Oğan’ın yaptığı kuruluş, çalışmalarını Türkçe, İngilizce ve Rusça yayınlamakta ve resmi internet sitesiyle çalışmalarını ilgililerin hizmetine sunmaktadır. Özellikle Avrasya bölgesine yönelik ve orijinal kaynaklara dayanan çalışmalarıyla dikkat çekmektedir.

Daha fazla bilgi için kurumun resmi web sitesine www.turksam.org adresinden ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir