İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bilkent Diplomasi Kulübü, II. Uluslararası İlişkiler Kongresi

Bilkent Üniversitesi Diplomasi Kulübü tarafından ikincisi düzenlenen Uluslararası İlişkiler Öğrenci Kongresi 29.04.2011 Cuma günü Ankara’da gerçekleştirilecek.

Bilkent Diplomasi Kulübü Türkiye’nin önde gelen uluslararası ilişkiler öğrenci topluluklarından bir tanesi. Kulübün amacı, siyasal alanda önemli yer tutan ve tutmaya da devam edecek olan diplomasi sanatının gelişimini, etkilerini incelemek; ileride bu sanatla yakından ilgilenme ihtimali kuvvetli olan başta İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi öğrencileri olmak üzere tüm Bilkent Üniversitesi öğrencilerinin bu hususta yeteneklerini geliştirecek ortam yaratmak ve üniversitelerde genel olarak verilen teorik bilgilerin yanısıra, bireylerin bu bilgileri uygulayabilecekleri ortamlar yaratarak pratiğe dönüştürmelerini kolaylaştırmak olarak belirlenmiş.

Bu amaç çerçevesinde birçok faaliyete imza atan kulübün önemli etkinliklerinden bir tanesi de Uluslararası İlişkiler Öğrenci Kongresi olacak. “Uluslararası İlişkiler Teorilerinde Kavramlar ve Dış Politika” temalı kongreye Türkiye’nin dört bir tarafından katılım olacak sanıyorum. Ben de Uludağ Üniversitesi Uluslarararası İlişkiler Bölümü örencisi olarak “Psikolojik Savaş, Propaganda ve Wikileaks” başlıklı tebliğim ile kongreye katılacak ve çalışmamı katılımcılara sunacağım.

Kongrede sunacağım tebliği ilerleyen günlerde Politik Akademi‘de de okuyabilecek ve Ayrıca Politik Akademi TV‘de izleyebileceksiniz.

Okan Yüksel

Politik Akademi Genel Koordinatörü, Uluslararası İlişkiler Uzmanı

Yazarın tüm yazıları için tıklayın. Yazara E-Posta atmak için tıklayın.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir