II. Uluslararası İlişkiler Öğrenci Kongresi Ardından
Connect with us

Medya ve İletişim

II. Uluslararası İlişkiler Öğrenci Kongresi Ardından

Yayınlandı

on

Bilkent Üniversitesi Diplomasi Kulübü tarafından ikincisi düzenlenen Uluslararası İlişkiler Öğrenci Kongresi 29.04.2011 Cuma günü Ankara’da birçok farklı üniversitenin lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. “Uluslararası İlişkiler Teorilerinde Kavramlar ve Dış Politika” ana başlıklı kongrde, üç oturum gerçekleştirildi ve farklı üniversitelerden aralarında benim de olduğum 7 öğrenci tebliğini sundu. Bir gün boyunca süren öğrenci kongresinde Prof. Dr. Nurşen Mazıcı da “Ermeni Soykırımı İddiaları ve Uluslararası Hukuk” başlıklı bir konferans verdi.

Bilkent Diplomasi Kulübü Başkan Yardımcısı Gamze Aslan, Bilkent Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi Diplomasi Kulübü hakkında bilgiler verdiği açılış konuşmasında Bilkent Diplomasi Kulübü‘nün faaliyetlerini anlattı.

Açılış konuşmalarının ardından Berkin Şafak Şener‘in moderatörlüğünde gerçekleştirilen ilk oturuma başlandı. İlk oturumda sırasıyla Bilkent Üniversitesi’nden Ahmet Yusuf Özdemir, Yalova Üniversitesi’nden Ezgi Gülnaz Kayar ve Uludağ Üniversitesi’nden Okan Yüksel tebliğ sundular. Ahmet Yusuf Özdemir’in “Uluslararası İlişkilerde Adalet Sorunsalı“, Ezgi Gülnaz Kayar’ın “Normatif Teori” ve Okan Yüksel’in “Uluslararası İlişkiler Çerçevesinde Psikolojik Savaş ve Wikileaks” başlıklı tebliğleri oldukça ilgi uyandırdı.

Kahve molası sonrasında geçilen ikinci oturumda ise Mehmet Aybaş moderatörlüğünde, Polis Akademisi öğrencileri Mehmet Baloğlu ve Yasin Kınacıoğlu tebliğlerini sundular. Mehmet Baloğlu’nun “Küreselleşen İnsan Hakları, Değişen Güvenlik Alıgısı ve Güvenlik Kurumlarının Gelişimi“, Yasin Kınacıoğlu’nun “Psikolojik Harekat Kavramının Güvenlik Algılarına Yansımaları” başlıklı tebliğleri de aynı şekilde ilgi çekici ve bir o kadar da bilgilendirici idi.

Öğle yemeği ardınan başlayan Prof. Dr. Nurşen Mazıcı Konferansı ve sonrasında başlayan kongrenin üçüncü oturumu da oldukça güzel geçti. Yağmur İrem Erdoğan moderatörlüğünde başlayan üçüncü oturumda Akdeniz Üniversitesi’nden Samet Zenginoğlu ve İstanbul Üniversitesi’nden Süleyman Sidal tebliğlerini sundular. Samet Zengin’in “21. Yüzyıl Kimlik Bunalımı ve Aidiyet Problemi: Biz kimiz?” ve Süleyman Sidal’ın “Hegemonya Kavramı’nın Dünü, Bugünü ve Yarını” başlıklarını taşıyan tabliğleri de dinleyiciler tarafından ilgiyle izlendi.

Kapanış konuşmalarının ardından  Bilkent Diplomasi Kulübü adına Başkan Bilge Güneş katılımcılara katılım belgelerini takdim etti. III. Uluslararası İlişkiler Öğrenci Kongresi‘nde tekrar buluşabilme dileğiyle, kongrenin kapanışı yapıldı. Bilkent Üniversitesi‘ne ve özellikle Bilkent Üniversitesi Diplomasi Kulübü‘ne bu güzel kongre için teşekkürler. Benim de temennim III. ve hatta IV. Uluslararası İlişkiler Öğrenci Kongrelerinde de bir araya gelebilmek…

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.