Rusya'da Uçak Kazası: 44 Ölü
Connect with us

Kafkasya

Rusya’da Uçak Kazası: 44 Ölü

Yayınlandı

on

Rusya’nın  kuzeyinde bir yolcu uçağı, havalimanını ıskalayarak 2 kilometre yakınındaki otoyola çakıldı. Parçalara ayrılan ve alev alan uçakta 44 kişi hayatını kaybetti. Kazada  iki çocuk ile bir hostes  mucize eseri kurtuldu

Başkent Moskova’dan Petrozavodsk’a  giden Tupalev 134 tipi yolcu uçağı inişe geçeceği sırada yoğun sis nedeniyle havaalanını ıskaladı. Piotların manevrasıyla çevredeki binalara çarpmasına ramak kalan uçak yakındaki bir otoyola sert iniş yaptı.

43 yolcu ve 9 müretebat bulunan uçağın önce gövdesi çarpışmanın şiddetiyle parçalandı, ardından da alevler içinde kaldı. Uçakta bulunan 36 yolcu ile 8 müretebat  çarpma anında hayatını kaybetti.  Kazada yaralanarak hastaneye kaldırılan 8 kişinin durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

44 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasında 9 yaşındaki bir çocukla ablası kurtuldu. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı sözcüsü, kazada çocukların oskana ismindeki annelerinin öldüğünü, 9 yaşındaki Anton Terekin ile 14 yaşındaki Anastassia Terekina’nın yaralılar listesinde bulunduğunu belirtti. Kazada 9 kişilik mürettebattan sadece bir hostesin hayatta kaldığı belirtiliyor.

1967’de Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği döneminde kullanıma sokulan Tupalev 134 model uçaklar, 76 yolcu kapasitesine sahip.

2007'den bu güne "Değiştirmek için anlamak, anlamak için Politik Akademi" sloganıyla "Dünya"nın haber ve analizini veriyoruz...

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.