İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eski IMF Başkanı Kahn Artık Serbest

Cinsel saldırı suçlamasıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde tutuklanan ve bir buçuk aydır ev hapsinde tutulan eski IMF başkanı, serbest bırakıldı. Yargılması devam edecek olan Kahn’ın aklanması halinde, Fransa Cumhurbaşkanlığına aday olabileceği belirtiliyor.

New York’ta kaldığı oteldeki kat görevlisine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan eski IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn, mahkeme tarafından kefaletsiz olarak serbest bırakıldı. Kahn, bu kararla bir buçuk aydır süren ev hapsinden kurtuldu, ancak pasaportunu geri alamadı.

Hakkındaki suçlamaların devam ettiği Kahn’ın yargılanmasına 18 Temmuz’da devam edilecek. Serbest kalma kararının gerekçesi ise davacı kadının yalan söylediğinden kuşku duyulması. Hem Kahn’ın hem de davacının avukatları tezlerinde ısrar ederken, eski IMF başkanı özgürlüğü eşiyle birlikte pahalı bir İtalyan restoranında akşam yemeği yiyerek kutladı.

Davanın nasıl sonuçlanacağı merak edilirken, Strauss-Kahn’ın, hala Fransa politikasına geri dönebileceği ve gelecek yıl yapılacak seçimlerde Fransa cumhurbaşkanlığına aday olabileceği belirtiliyor.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir