İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kraliyet Düğünü: Monako Prensi Albert Evlendi

Monako Prensi Albert, kendisinden 20 yaş küçük Güney Afrikalı yüzme şampiyonu Charlene Wittstock ile dünya evine girdi. Çiftin Monako Sarayı’nda kıyılan nikahı adeta bir peri masalı gibiydi. Nikahın ardından iki gün sürecek düğün kutlamaları The Eagles grubunun konseriyle başladı.

Monaco Prensi 2. Albert, kendisinden 20 yaş küçük şampiyon yüzücü Charlene Witt-stock ile dünya evine girdi. 11 yıl önce tanışan çiftin sadece 80 kişinin katıldığı nikah töreni 15. yüzyıldan kalma Monaco Sarayı’nın taht odasında kıyıldı. Güzelliğiyle çevresindeki herkesi büyüleyen Wittstock nikahta ‘Evet’ diyerek Monako’nun 21. yüzyıldaki ilk prensesi oldu.

Edilen yeminlerin ardından çift, hakkındaki ayrılık iddialarını yalanlarcasına öpüştüler. Nikahın kıyılmasının ardından sarayın çevresinde toplanan n kalabalığı selamlayan çifte aileleri de eşlik etti. 40 dakika süren nikahı Monako halkı, çiçeklerle süslenen cadde ve meydanlardaki dev ekranlardan izledi.

Nikahın ardından çift, The Eagles grubunun kendileri onuruna verdiği konsere geçti. Grubun seslendirdiği şarkılara eşlik eden çiftin mutluluğuna konseri izlemeye gelen binlerce konuk da ortak oldu.

50 milyon sterlin bütçe ayrılan düğün için ülkede 1-2 Temmuz tarihleri resmi tatil ilan edilirken cadde ve meydanlar özel çiçeklerle süslendi. Düğün onuruna tüm Monako halkına yemek verilirken, Monako tam bir festival havasına büründü.

Çiftin düğün töreninin davetli listesinde, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, İsveç Kralı 16. Karl Gustaf, modacı Karl Lagerfeld, model Naomi Campbell gibi ünlü isimler de yer alıyor.

Düğün, 714 yıldır Monaco Prensliği’ni elinde bulunduran Grimaldi ailesinin iktidarını sürdürebilmesi için de hayati bir önem taşıyor. Babasının 2005’te ölmesinin ardından prensliği yöneten 53 yaşındaki Albert’in evlilik dışı iki çocuğu bulunuyor. Ancak prensliğin sürmesi için Albert’in bu evlilikten bir erkek çocuğu olması gerekiyor.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir