Hitler'in Sağ Kolu Rudolf Hess'in Mezarı Açıldı
Connect with us

Avrupa

Hitler’in Sağ Kolu Rudolf Hess’in Mezarı Açıldı

Yayınlandı

on

Adolf Hitler’in sağ kolu ve Nazi partisinin önemli isimleri arasında sayılan Rudolf Hess’in Almanya’nın Bavyera eyaletindeki mezarı açıldı. Hess’in kemiklerinin yakılarak açık denizle döküleceği açılanırken, mezarın neonazilerin uğrak yeri olduğu için ortadan kaldırıldığı iddia edildi.

Ölümünden 24 yıl sonra, yasal mirasçılarının izniyle kemiklerinin incelenmesi için açılan mezarın, daha sonra kullanılmayacağı ve Hess’in kemiklerinin, yakılarak açık denize döküleceği açıklandı.

Mezarın, neonazilerin son yıllarda Hess’in kabrini gösteri yerine dönüştürmesi ve anayasa mahkemesinin kararına karşı gelerek anma yürüyüşleri düzenlemesi nedeniyle önlem olarak açıldığı iddia edildi.

Rudolf Hess, Nazi partisi üyelerinin yargılandığı Nürnberg Uluslararası Askerî Ceza Mahkemesi’nde ömür boyu hapis cezasına çarptırılmış, 1987 yılında tutuklu bulunduğu cezaevi’nde intihar etmişti. Hess, intiharı öncesinde annesi ile babasının da mezarlarının bulunduğu wunsiedel’da gömülmek istediğini vasiyet etmişti. Hess, bu mezarlıkta ancak 24 yıl yatabildi.

2007'den bu güne "Değiştirmek için anlamak, anlamak için Politik Akademi" sloganıyla "Dünya"nın haber ve analizini veriyoruz...

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.