Libya Lideri Kaddafi, Köşeye Sıkışıyor...
Connect with us

3. Dünya

Libya Lideri Kaddafi, Köşeye Sıkışıyor…

Yayınlandı

on

Libya lideri Muammer Kaddafi’nin işi her geçen gün daha da zorlaşıyor. NATO’nun hava desteği verdiği isyancılar, Kaddafi’yi köşeye sıkıştırdı. Misrata’da ilerlemelerini sürdüren isyancıların ilk olarak başkent Trablus’ta da Kaddafi’ye bağlı birlikleri yenilgiye uğrattığı ve şehrin merkezindeki bir askeri üstü ele geçirdiği iddia edildi.

İsyancıların silah sesleri ilk kez başkent trablus’ta da duyulmaya başladı…

Misurata kentinde isyancılarla Muammer Kaddafi’ye bağlı birlikler arasında şiddetli çatışmalar sürerken isyancıların bu kez de başkent Trablus’ta ordu güçlerini yenerek askeri bir üssü ele geçirdiği iddia edildi.

NATO’nun isyancılara hava desteği verdiği ve stratejik noktaları bombaladığı Libya’ya isyancılar Kaddafi’yi köşeye sıkıştırıyor ve Kaddafi ile isyancıların görüşmesi yönünde baskılar yapılıyor.

Ancak Kaddafi hala güç bende diyor ve isyancılarla görüşmeyi reddediyor. Başkent Trablus’ta ve memketi Sirte’de kendisini dinlemek için meydanları dolduran on binlerce taraftarına radyodan seslenen kaddafi “İsyancılarla görüşmeyeceğim. Benimle onlar arasında kıyamete kadar hiçbir görüşme olmayacak” dedi.

Libya’nın Misurata kentinde kanlı çatışmaları devam ederken; kentin doğu ve batı bölgeleri Kaddafi güçlerinin kontolü dışına çıktığı ve isyancıların bölgeye hakim olduğu iddia edildi.

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.