Rusya'da Yolcu Teknesi Battı: 100 Kişi Sulara Gömüldü
Connect with us

Kafkasya

Rusya’da Yolcu Teknesi Battı: 100 Kişi Sulara Gömüldü

Yayınlandı

on

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde kapasitesinden fazla yolcu alan tekne Volga nehrinin sularına gömüldü. Korkunç kazada 110 kişi hayatını kaybetti.

Volga nehrinde tekne keyfi faciayla sonuçlandı… Gezi teknesinin batması sonucu  9 kişi yaşamını yitirirken, en az 100 kişinin Volga nehrinin derin sularında kaybolduğu açıklandı.

Korkunç olay Rusya’nın Tataristan bölgesinde meydana geldi. 120 yolcu  kapasitesine karşın  185’ten fazla kişinin bulunduğu tekne şiddetli rüzgar ve yağmur nedeniyle battı.

Kazadan kurtulan görgü tanıkları, geminin dönüş yaptığı sırada sancak tarafından güverteye dev bir dalganın çarptığını,  geminin 8 dakika içinde nehrin dibini boyladığını anlattı.

Kazadan sağ kurtulan bir yolcu, diğer yolcu gemilerinin kendilerine yardımı kabul etmediğini savunarak, “ellerimizi sallamamıza rağmen 2 gemi durmadı” dedi.

Nehirde kurtarma çalışmaları devam ederken, hayatta kalmayı başaran 80 kişinin yakınları,  kıyıda sevinç gözyaşları döktü.

1995  yılında Çekoslovakya’da inşa edilen “Bulgaria” adlı geminin enkazının kıyıdan 3 kilometre açıkta ve 20 metre derinlikte bulunduğu ifade edildi.

2007'den bu güne "Değiştirmek için anlamak, anlamak için Politik Akademi" sloganıyla "Dünya"nın haber ve analizini veriyoruz...

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.