18.01.2012 Çarşamba… Dünyada Öne Çıkanlar…
Connect with us

Günün Özeti

18.01.2012 Çarşamba… Dünyada Öne Çıkanlar…

Yayınlandı

on

SOYKIRIMI İNKAR TASARISI

Fransız Senatosu Ermeni soykırımı iddialarının inkarına ceza öngören yasa tasarısını görüşmeye hazırlanırken sürpriz bir haber geldi. Senato Anayasa Komisyonu yasa teklifini kabul edilemez buldu. Ancak bu karar yasa teklifinin Senato’da görüşmesine engel teşkil etmiyor.

ABD’DE TÜRKİYE GAFI

Amerika Birleşik Devletleri’nde Cumhuriyetçilerin başkan adaylarından Rick Perry’nin Türkiye gafına iki ülkeden de sert tepki geldi. Amerikan Dışişleri Bakanlığı “Türkiye sağlam dostumuz” derken, Ankara’dan Perry’e ”sen iki yaşındayken Türkiye NATO üyesiydi” yanıtı geldi. Ancak Teksas valisi geri adım atmamakta kararlı.

DÜNYA BANKASI UYARDI: EN KÖTÜ ŞOKLARA HAZIRLIKLI OLUN

Dünya Bankası, küresel büyüme tahminlerini ciddi oranda düşürdüğünü açıklayarak, kalkınmakta olan ülkeleri yeni bir ekonomik krize hazırlıklı olmaları konusunda uyardı. Kuruluş, Türkiye için 2012 yılı büyüme tahminini aşağı yönlü revize ederek 2.9 olarak açıkladı.

SURİYE’DE KAOS

Suriye’de bugün yine şiddetli çatışmalar vardı. En az 10 kişinin öldüğü açıklanırken muhalifler ilk kez kimi bölgelerde kontrolü ele geçirdiklerini iddia etti.

WIKIPEDIA SİBER KORSANLIKLA YASASINA KARŞI SAYFALARINI KARARTTI

Amerika Birleşik Devletleri’nde yürürlüğe girmesi beklenen siber korsanlıkla mücadele yasası internet devleri tarafından protesto edildi. Wikipedia başta olmak üzere yasayı protesto eden yüzlerce web sitesi sayfalarını kararttı.

BBG EVİNDE TECAVÜZ

Kameralara aldırış etmedi, milyonlarca kişinin gözleri önünde kadın yarışmacıya tecavüz etti. Brezilya’da düzenlenen biri bizi gözetliyor yarışmasında yaşanan olay ülke gündemini sarstı.

Politik Akademi

2007'den bu güne "Değiştirmek için anlamak, anlamak için Politik Akademi" sloganıyla "Dünya"nın haber ve analizini veriyoruz...

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.