17.12.2012 Salı… Dünyada Öne Çıkanlar…
Connect with us

Günün Özeti

17.12.2012 Salı… Dünyada Öne Çıkanlar…

Yayınlandı

on

DENKTAŞ’A SON VEDA

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bugün tarihi bir gün yaşadı. Kıbrıs Türkünün bağımsızlık mücadelesinin mimarı ve Kurucu Devlet Başkanı Rauf Denktaş, başkent Lefkoşa’da on binlerce kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

ABD’DEN TÜRKİYE’YE “İSLAMCI TERÖRİST” SUÇLAMASI

Amerika Birleşik Devletleri’nde Cumhuriyetçilerin ön seçim yarışına Türkiye’ye yönelik çirkin suçlamalar  damgasını vurdu. FOX televizyonunun canlı yayınına katılan Cumhuriyetçi Parti aday adayı Rick Perry Türkiye’nin ”İslamcı teröristler”tarafından yönetildiğini ima etti ve Amerika’nın dış yardımı kesmesi gerektiğini savundu.

SURİYE’DE ŞİDDET SÜRÜYOR

Suriye’de tüm çabalara karşın şiddet olayları önlenemeyince birleşmiş milletler genel sekreteri ban ki mun devreye girdi. Mun, güvenlik konseyi’ni insiyatif almaya çağırdı. Rusya da güvenlik konseyi’ne suriye konusunda içeriği açıklanmayan yeni bir karar tasarısı sundu.

EURO BÖLGESİ ZORDA

Euro bölgesini sarsan borç krizi Avrupa Birliği’nin kurtarma operasyonlarına da darbe vurdu. Sadece üç gün önce 9 Avrupa ülkesinin kredi notunu düşüren Standard & Poors‘tan Avrupa Birliği’ne bir kötü haber daha geldi. Kuruluş, Avrupa Ekonomik İstikrar Fonu’nun notunu düşürdüğünü açıkladı.

MERAKLISINA “007” SERGİSİ

Sinema tutkunlarının James Bond’la tanışmasının 50’inci yılında İngiltere’de ilginç bir sergi açıldı. Sergide, ünlü ajanın kullandığı otomobilden helikoptere kadar 50 araç meraklılarıyla buluştu.

Politik Akademi

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.