19.01.2012 Perşembe… Dünyada Öne Çıkanlar…
Connect with us

Günün Özeti

19.01.2012 Perşembe… Dünyada Öne Çıkanlar…

Yayınlandı

on

KÜRESEL KRİZ TEHDİDİ
Uluslarararsı Para Fonu IMF borç batağındaki ülkelere yardım için kolları sıvadı. IMF, kamu borçlarını ödemekte zorlanan Euro bölgesi ülkelerine yardım amacıyla kaynaklarını 500 milyar dolar artırmak için harekete geçti.

İRAN’IN HÜRMÜZ TEHDİDİ
İran’ın Hürmüz Boğazı’nı kapatma tehdidi bölgeyi sıcak bir çatışmanın eşiğine getirdi. Böyle bir girişime karşı koymaya hazırlıklı olduklarını belirten Amerikan savunma bakanı Leo  Panetta ”mecbur kalırsak askeri karşılık veririz” dedi. Rusya’dan ise İran’a yönelik olası bir Batı saldırısının ”felakete yol açacağı” uyarısı geldi.

COSTA CONCORDİA’DA ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
İtalya’nın Giglio adası açıklarında kayalıklara çarparak yan yatan Costa Concordia isimli geminin enkazında zamana karşı yarış sürüyor. Ekipler kayıp 22 yolcuya ulaşmak için kurtarma çalışmalarına devam ederken, gemisini bırakıp kaçtığı söylenen kaptandan ilginç bir savunma geldi. Ev hapsinde tutulan kaptan gemiden kazayla ayrıldığını iddia etti.

JAPONLARIN OYUN ÇILGINLIĞI
Bir dakikalarını bile bilgisayar oyunu oynamadan geçirmek istemeyen Japonlar için  çözüm bulundu. Tokyo’daki barların ve oyun salonlarının tuvaletlerine yerleştirilen oyunlar sayesinde, müşteriler pisuarda ihtiyaçlarını görürken, bir yandan da oyun oynayabiliyor.

 

Politik Akademi

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.