BAFTA Ödülleri Sahiplerini Buldu
Connect with us

Günün Özeti

BAFTA Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yayınlandı

on

Oscar öncesi sinema dünyası İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi, BAFTA’nın, ödül gecesinde buluştu. Geceye bu sezon tüm ödülleri toplayan “The Artist” filmi damgasını vurdu. En iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi erkek oyuncu ödüllerine layık görüldü.

İngiltere’nin Başkenti Londra’daki tarihi opera binası Royal Opera House’da yapılan ödül töreninde
Meryl Streep, Michelle Williams, Christina Ricci, Penelope Cruz, Judi Dench, George Clooney, Brad Pitt ve Martin Scorsese gibi ünlüler birbirinden şık kıyafetlerle kırmızı halıda boy gösterdi.

Gece, ünlü şarkıcı Tom Jones’un James Bond filmlerinden bir şarkıyı seslendirmesiyle başlarken, ödül töreninin sunuculuğunu İngiliz komedyen ve aktör Stephen Fry yaptı.

“The Artist” filminin erkek oyuncusu Jean Dujardin, en iyi erkek oyuncu ödülünü alırken, filmin yönetmeni Michel Hazanavicius en iyi yönetmen ödülünün sahibi oldu. Amerikalı aktris Meryl Streep ise, İngiltere’nin ilk kadın başbakanı Margaret Thatcher’ı canlandırdığı “The Iron Lady” filmindeki rolüyle en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü.

Her yıl Oscar ödül töreninden iki hafta önce verilen BAFTA ödülleri, Oscar alacak filmlerin habercisi olarak görülüyor.

Politik Akademi

2007'den bu güne "Değiştirmek için anlamak, anlamak için Politik Akademi" sloganıyla "Dünya"nın haber ve analizini veriyoruz...

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.