Ulusal Güvenlik Stratejileri Araştırma Merkezi
Connect with us

Örgüt ve Kurumlar

Ulusal Güvenlik Stratejileri Araştırma Merkezi

Yayınlandı

on

Türkiye Ulusal Güvenlik Stratejileri Araştırma Merkezi, TUSAM, 2004 yılının Ocak ayında Ankara’da kurulmuş bir düşünce kuruluşudur.

Türk Metal Sendikası tarafından finanse edilmektedir. Türkiye’nin bağımsız bir dış politika izlemesi ve çok yönlü bağımsız bir strateji geliştirmesi gerektiğini savunmaktadır.

TUSAM Cumhuriyet gazetesi ile işbirliği yaparak Pazartesi günleri yayınlanan Cumhuriyet Strateji ekini çıkarmaktadır.

Özellikle Türk Dünyası ve Avrasyacılık konularıyla yakından ilgilenen TUSAM’ın Avrupa, Amerika, Balkan, Kafkasya, Türkistan, Türkiye, Rusya-Ukrayna, Orta Doğu, Yakın Doğu, Uzak Doğu bölgesel araştırma masaları ve bir dizi işlevsel araştırma masası bulunmaktadır.

Türkiye’yi ilgilendiren ulusal ve uluslararası bütün olaylar, savunma ve ulusal güvenlik, bölgesel-küresel siyasal, ekonomik, sosyal, demografik, teknolojik, hukuki ve tarihi altyapıları, TUSAM’ın başlıca araştırma konularını oluşturur.

TUSAM’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Oğuz ÖZBEK, Başkanvekili-Genel Koordinatör Ali KÜLEBİ’dir.

TUSAM 2009 yılı Mart ayında Metal İş Sendikası’ndaki yönetim değişikliğinden sonra kapanmıştır.

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.