İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Carnegie Endowment for International Peace

CarnegieEndowmentIntnlPeaceMerkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington D.C. kentinde bulunan Carnegie Endowment for International Peace, ülkenin ve aynı zamanda dünyanın önde gelen düşünce kuruluşları arasında yer almaktadır.

Etkileri ve Amerikan Dış Politikasını değiştirme gücü bakımından Amerika Birleşik Devletleri’inin önemli siyasi aktörleri arasında sayılabilecek kuruluş özellikle Nükleer silahsızlanma alanlarında çalışmalar yürütmektedir.

20 milyon dolar bütçesiyle dikkat çeken kuruluşun önde gelen araştırmacıları arasında Jessica T. Mathews ve Robert Kagan sayılabilir.

1779 Massachusetts Ave NW  Washington, DC 20036, ABD adresindeki kuruluş hakkında detaylı bilgi almak için www.carnegieendowment.org/  adresindeki web sitesine bakmanızı öneririz.


Daha Büyük Görüntüle

Bu başlığın dışında Türkiye’de faaliyet gösteren düşünce kuruluşları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız: Ulusal Düşünce Kuruluşları

Bu başlığın dışında Dünya’nın farklı ülkelerinde faaliyet gösteren düşünce kuruluşları hakkında bilgi almak için tıklayınız: Uluslarararası Düşünce Kuruluşları

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir