IV. Uludağ Uluslararsı İlişkiler Konferansı Başlıyor
Connect with us

Orta Doğu

IV. Uludağ Uluslararsı İlişkiler Konferansı Başlıyor

Yayınlandı

on

Uludağ Uluslararası İlişkiler Konferansı serisinin dördüncüsü “Orta Doğu’nun Yeniden Değerlendirilmesi” ana temasıyla 7-8 Kasım 2012 tarihleri arasında Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Orta Doğu’da Irak’ın işgaliyle beraber Irak merkezli yapılan tartışmalara ek olarak Filistin sorunu ve İran’ın nükleer faaliyetleri bölgenin temel gündem maddelerini oluştururken, 2010 yılının sonundan itibaren yaşanmaya başlanan Arap Baharı, sadece rejimlerin değiştiği ülkeleri değil bütün bölgeyi ve bölgeyle ilişkileri olan diğer aktörleri etkilemeye başlamıştır. Tunus’ta başlayan değişim, Mısır’daki Mübarek yönetiminin devrilmesinin ardından Libya’daki Kaddafi rejiminin sona ermesiyle devam etmiş; Yemen’de etkisini göstermiş ve günümüzde Suriye merkezli olarak devam etmektedir. Orta Doğu’nun siyasi yapısının değişmeye başladığı yeni bir döneme işaret eden bu süreç, şüphesiz tartışılması gereken birçok konuyu ortaya çıkarmaktadır.

Buradan hareketle IV. Uludağ Uluslararası İlişkiler Konferansı’nın ana teması, özellikle yaşanan son gelişmeler ışığında “Orta Doğu’nun Yeniden Değerlendirilmesi” olacaktır. Konferansın dili Türkçe, İngilizce ve Arapça olup simültane çeviri imkanı bulunmaktadır.

Konferansla ilgili detaylı bilgi: http://ucir.uludag.edu.tr/ucir/index_ucir_tr.html

İngilizce bilgi için: http://ucir.uludag.edu.tr/ucir/index_ucir_eng.html

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.