Suriye'de Operasyonlar Sürüyor
Connect with us

Makale Analiz

Suriye’de Operasyonlar Sürüyor

Yayınlandı

on

Suriye’de Beşşar Esad’a bağlı birliklerin isyancıları bastırmak için düzenlediği operasyonlar devam ediyor. Ülkenin kuzeyinde yapılan operasyonlarda taş taş üstüne bırakılmazken, şimdi hedefte Marat El Numan kentinin olduğu söyleniyor. Şam’da ise Beşşar Esad’a destek mitingi düzenlenirken suriye ordusunda firar eden asker sayısının arttığı ve firar eden askerlerin isyancıların cephesine katıldıkları iddia ediliyor.

Suriye’de kanlı iktidar mücadelesi devam ediyor. Beşşar esad’a bağlı birliklerin isyancılara yönelik operasyonlarında şimdiki hedef marat el numan kenti… Ülkenin kuzeyindeki Cizr Eş Şuğur’u adeta yerle bir eden suriye ordusu, şimdide bu kentin 40 kilometre güneydoğusundaki Marat El Numan kentine doğru yol alıyor.

Suriye ordusunun operasyonları sürerken, ordudan firar eden asker sayısında da büyük artış olduğu öne sürülüyor.  Türkiye’ye sığınan mültecilere göre, sivil halka karşı kullanılan orantısız güç, askerler arasında bölünmeye yol açtı.

Cep telefonlarıyla kaydedilen ve askerlerin silahsız sivillere ateş açtığını gösteren görüntüler mültecileri haklı çıkarıyor. Görüntülerdeki sivillerin birçoğunun Beşşar Esad’a bağlı birliklerce vurularak öldürüldüğü belirtiliyor.

Başkent Şam’da ise halk Esad Yönetimine destek vermek için sokaklardaydı. Esad’a destek amacıyla sokağa inen binlerce Suriyeli, dev bir bayrak açtı. Şam’ın ünlü Mezze otoyolunda açılan bayrağın uzunluğu 2 bin 300, eni de 10 metreydi.

 

 

 

 

 

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.