İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Suriye’de Operasyonlar Sürüyor

Suriye’de Beşşar Esad’a bağlı birliklerin isyancıları bastırmak için düzenlediği operasyonlar devam ediyor. Ülkenin kuzeyinde yapılan operasyonlarda taş taş üstüne bırakılmazken, şimdi hedefte Marat El Numan kentinin olduğu söyleniyor. Şam’da ise Beşşar Esad’a destek mitingi düzenlenirken suriye ordusunda firar eden asker sayısının arttığı ve firar eden askerlerin isyancıların cephesine katıldıkları iddia ediliyor.

Suriye’de kanlı iktidar mücadelesi devam ediyor. Beşşar esad’a bağlı birliklerin isyancılara yönelik operasyonlarında şimdiki hedef marat el numan kenti… Ülkenin kuzeyindeki Cizr Eş Şuğur’u adeta yerle bir eden suriye ordusu, şimdide bu kentin 40 kilometre güneydoğusundaki Marat El Numan kentine doğru yol alıyor.

Suriye ordusunun operasyonları sürerken, ordudan firar eden asker sayısında da büyük artış olduğu öne sürülüyor.  Türkiye’ye sığınan mültecilere göre, sivil halka karşı kullanılan orantısız güç, askerler arasında bölünmeye yol açtı.

Cep telefonlarıyla kaydedilen ve askerlerin silahsız sivillere ateş açtığını gösteren görüntüler mültecileri haklı çıkarıyor. Görüntülerdeki sivillerin birçoğunun Beşşar Esad’a bağlı birliklerce vurularak öldürüldüğü belirtiliyor.

Başkent Şam’da ise halk Esad Yönetimine destek vermek için sokaklardaydı. Esad’a destek amacıyla sokağa inen binlerce Suriyeli, dev bir bayrak açtı. Şam’ın ünlü Mezze otoyolunda açılan bayrağın uzunluğu 2 bin 300, eni de 10 metreydi.

 

 

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir