Libya'da Kanlı Savaş Sürüyor...
Connect with us

3. Dünya

Libya'da Kanlı Savaş Sürüyor…

Yayınlandı

on

Libya’da devlet başkanı Muammer Kaddafi’ye bağlı güçler ile isyancılar arasındaki kanlı iktidar mücadelesi sürüyor. Misrata’da yoğunlaşan çatışmalarda isyancılar, Libya ordusundan ele geçirdikleri ve buldukları silahlarla mücadele veriyor.

Ülkedeki çatışmalar başkent Trablus’un 200 kilometre doğusundaki Misrata’da yoğunluk kazanıyor. Misrata kent merkezini ve Misrata havalimanını ele geçiren isyancılar, bu bölgede kontrolü kaybetmemek için canları pahasına mücadele veriyor.

İsyancılar savaş araçlarına döndürdükleri pikaplar ve buldukları silahlarla Kaddafi’ye bağlı güçleri zorluyor. Libya ordusundan ele geçirdikleri ağır silahlar ve roketatarlarla  mücadelelerine güç katan isyancıların hedefinde ise 200 kilometre batıda yer alan Trablus var.

2007'den bu güne "Değiştirmek için anlamak, anlamak için Politik Akademi" sloganıyla "Dünya"nın haber ve analizini veriyoruz...

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.