Taliban, Kabil'de Otel Bastı: 7 Ölü Var
Connect with us

3. Dünya

Taliban, Kabil’de Otel Bastı: 7 Ölü Var

Yayınlandı

on

Afganistan’ın başkenti Kabil, kanlı otel baskınıyla sarsıldı. Kabil’in en lüks otellerinden birine Taliban militanları tarafından düzenlenen saldırı NATO helikopterlerinin kullanıldığı bir operasyonla bastırıldı. Kanlı baskında en az 10 kişi hayatını kaybetti.

Patlayıcı dolu yelekler, uçaksavar bataryaları ve gecenin sessizliğini bozan mermi sesleri…

Afganistan’ın başkenti Kabil, bir kez daha şiddetin adresi oldu. Taliban’ın hedefinde bu kez turist ve gazetecilerin kaldığı bir otel vardı.

Bombalı intihar saldırılarının ardından silahlı militanlar otelin çatısına çıkmayı başardı ve ateşe verdiği otelden güvenlik güçlerine ateş açtı.

Şiddetli çatışma tam 5 saat sürdü. Çatışma devam ederken NATO helikopterleri ile düzenlenen operasyonla çatıdaki militanlar öldürüldü.

Baskının yapıldığı otelde 6 Türk vatandaşı da bulunuyordu. Çatışmalar sırasında korku dolu anlar yaşayan Türk vatandaşları, Türk askerleri tarafından Kabil Büyükelçiliği’ne götürüldü.

Olayda 10’u sivil, 6’sı intihar bombacısı olmak üzere 16 kişinin öldüğü bildirildi.

 

2007'den bu güne "Değiştirmek için anlamak, anlamak için Politik Akademi" sloganıyla "Dünya"nın haber ve analizini veriyoruz...

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.