Suriye'de Operasyonlar Devam Ediyor...
Connect with us

3. Dünya

Suriye’de Operasyonlar Devam Ediyor…

Yayınlandı

on

Suriye’de Beşar Esad’a bağlı birliklerin muhaliflere yönelik operasyonları bugün de devam ediyor. Ordu birlikleri, Hama’dan sonra bu kez de Deyr ez Zor kentinde operasyon düzenliyor…

Tank destekli birliklerinin dün Deyr ez Zor kentine girmesiyle başlayan operasyonun bugün de devam ettiği, bu sabah kentten ağır silah sesleri duyulduğu bildirildi. Topçu ateşi ve makineli silahlarla sürdürülen operasyon sırasında en az 50 sivilin öldüğü ve her geçen saat bu sayının artabileceği iddia edildi.

Görgü tanıkları, Deyr ez Zor’un yanı sıra humus kentine de yüzlerce tank ve askeri araç yerleştirildiğini bildirirken, Türkiye bölgedeki operasyonlardan rahatsızlığını yüksek sesle duyurmaya başladı.

Başbakan Erdoğan’ın “sabrın sonuna geldik” açıklamasının ardından Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun yarın Suriye’ye gitmesi bekleniyor.

Suriye yolculuğu öncesinde Davutoğlu’na okyanus ötesinden bir telefon geldi. Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Hilary Clınton, Davutoğlu’ndan “Suriye’de ordunun kışlasına dönmesi gerektiği” mesajını Esad’a iletmesini istedi.

2007'den bu güne "Değiştirmek için anlamak, anlamak için Politik Akademi" sloganıyla "Dünya"nın haber ve analizini veriyoruz...

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.