Esad, Hama'ya Yönelik Operasyon Başlattı
Connect with us

Orta Doğu

Esad, Hama'ya Yönelik Operasyon Başlattı

Yayınlandı

on

Suriye’de ayaklanmanın başladığı günden bu yana düzenlenen en geniş katılımlı gösterilere sahne olan Hama kentine yönelik askeri operasyon başlatıldı. Beşar Esad’a bağlı birliklerin tanklar eşliğinde girdiği ve çok sayıda kişinin tutuklandığı kentte, bir sivil kıyımının yaşanmasından kaygı duyuluyor.

Suriye’nin en büyük muhalif gösterilerine sahne olan Hama kentine yönelik olarak Suriye devlet başkanı Beşar Esad’a bağlı birliklerce askeri operasyon başlatıldı.

Hama’da yaşayan muhalifler Hama’nın girişine tankların konuşlandırıldığı operasyona çok sayıda askerin katıldığını iddia ettiler.

Hama’nın kenar mahallelerinde onlarca kişinin tutuklandığı, yetkililerin kentin kontrolünü ele geçirmek için askeri çözümü yeğleyeceklerinin göründüğü söyleniyor.

Suriye ordusu benzer bir operasyonu daha önce ülkenin kuzeyinde yer alan Cizr el Şugur kentine yönelik yapmış ve adeta taş taş üstüne bırakmamıştı. Hama’da da böyle bir operasyonun yapılmasından kaygı duyuluyor.

Son günlerde muhalif gösterilerle dikkatleri üzerine çeken Hama’da 1982’de henüz Hafız Esad iktidardayken çıkan isyan kanlı bir şekilde bastırılmış‚ 30 binden fazla kişi öldürülmüştü.

2007'den bu güne "Değiştirmek için anlamak, anlamak için Politik Akademi" sloganıyla "Dünya"nın haber ve analizini veriyoruz...

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.